Dokładnie rok temu, 6 lipca, odbyła się gala UFC 239. W nocy z 6 na 7 lipca doszło do wielu świetnych skończeń, które fani MMA zapamiętają na naprawdę długo. Jorge Masvidal pobił wtedy dotychczasowy rekord na najszybszy nokaut w oktagonie UFC, kiedy to w 5 sekund latającym kolanem rozprawił się z Benem Askrenem. Innym wynikiem pojedynku, który w szczególności polskim fanom zapadnie w pamięć była wygrana Jana Błachowicza z Lukiem Rockholdem. Sama wygrana z byłym mistrzem kategorii średniej jest ogromnym osiągnięciem dla Polaka, lecz warto przypomnieć sobie sposób, w jaki Błachowicz rozprawił się z Amerykaninem.

„Cieszyński Książę” piekielnie mocnym ciosem znokautował Rockholda łamiąc mu przy okazji szczękę. Do tej pory nie wiadomo czy Luke wróci jeszcze do startów w oktagonie UFC – na ten moment zawodnik zrobił sobie przerwę od walk. Warto wspomnieć, że był to debiut reprezentanta AKA w kategorii do 93 kilogramów.

Dla Błachowicza (26-8 MMA) był to początek świetnej serii zwycięstw po porażce z Thiago Santosem. Po walce z Rockholdem, Janek wygrywał z Jacare Souzą i Coreyem Andersonem. Trzema wygranymi prawdopodobnie zapewnił sobie walkę o pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC, lecz w obecnie panujących warunkach nie wiadomo kiedy takie starcie miałoby się odbyć. Nadal nie wiemy czy Jon Jones dogada się z organizacją UFC w sprawie swojego kontraktu oraz przyszłości w klatce MMA. Błachowicz jednak nie zamierza ustępować i zapowiada, że cierpliwie będzie czekał na swoją szansę na zdobycie upragnionego pasa mistrzowskiego największej organizacji MMA na świecie.

26 KOMENTARZE

 1. Kurwa, zapomniałem użytkownika zmienić, @defthomas zgarnie wszystkie lajki. Proszę, nadrobmy je na tym poście.

  PS. Nokaut można oglądać bez konca, kurwa wiadomo!!! Jano dawaj po tego czarnoskórego Samarytanina!!!

 2. [ATTACH]23904

  :kis:

  Wygląda jak bramkarz, co łapie karnego :razz:utinlaugh:

  Ale mi Jano wtedy dzień zrobił.

  To samo jak uwalił murzyna.

  Piękne młotki na młotkach.

 3. Rockhold ma mordę, którą aż chce się bić! :antonio: Very punchable face! Patrzysz na ten zblazowany, lekceważący i pozbawiony szacunku ryj i aż cię ręce świerzbią, żeby też móc mu przypierdolić. Powinni robić manekiny treningowe z jego mordą, żeby nawet takie asportowe grubasy jak ja mogły mu zajebać kapiszona.

 4. Pamiętam, że wtedy pomyślałem skacząc z radości: nominacja w kategorii: nokaut i sensacja roku 2019  w dłoniach prawowitego króla Polski, Jana Błachowicza!

  A parę minut później wszedł Jorge Masvidal cały na biało…

 5. Kurwa, zapomniałem użytkownika zmienić, @defthomas zgarnie wszystkie lajki. Proszę, nadrobmy je na tym poście.

  PS. Nokaut można oglądać bez konca, kurwa wiadomo!!! Jano dawaj po tego czarnoskórego Samarytanina!!!

  lajk

 6. Kurwa, zapomniałem użytkownika zmienić, @defthomas zgarnie wszystkie lajki. Proszę, nadrobmy je na tym poście.

  PS. Nokaut można oglądać bez konca, kurwa wiadomo!!! Jano dawaj po tego czarnoskórego Samarytanina!!!

  Zabrałbym Ci wszystkie lajki za to, że umieściłeś drugiego twitta, na którym po nokaucie Janka od razu jest nokaut na JJ.

  red card

  ::fu::

 7. Jedna z najlepszych gal w historii (main card), a byłaby jeszcze wyżej gdyby nie walka wieczoru z nudziarzem Jonesem w roli głównej.

 8. Piękne dla nas chwile w MMA zdarzają się ostatnio nie za często ale ten moment z każdym obejrzeniem pozwala mi o tym zapomnieć

 9. Ale ten czas leci , mam wrażenie jakby to było z kilka miesięcy temu :damjan:

  No, dokładnie 12.

 10. Ten nokaut przyszedł po całkiem dobrej walce Luka ,wprawdzie pod koniec pierwszej rundy też się zachwiał ale to on szedł do przodu i mocno okopywał Janka.

  Ciosy po zerwaniu klinczy chyba są ostro ćwiczone w WCA bo Janek często tak robi, tu weszło pięknie.

 11. Rockhold ma mordę, którą aż chce się bić! :antonio: Very punchable face! Patrzysz na ten zblazowany, lekceważący i pozbawiony szacunku ryj i aż cię ręce świerzbią, żeby też móc mu przypierdolić. Powinni robić manekiny treningowe z jego mordą, żeby nawet takie asportowe grubasy jak ja mogły mu zajebać kapiszona.

  Niestety wszystkie manekiny mają twarz Trenera Andrzeja, jednak trochę strach.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.