Zdjęcie dnia a na nim Karolina Kowalkiewicz która zaprezentowała formę i aktualną wagę (56.5 kg) przed zbliżająca się walką na lutowej gali UFC w Nowej Zelandii.

Czołowa zawodniczka wagi słomkowej w Polsce, Karolina Kowalkiewicz (MMA 12-5, #14 w UFC) zmierzy się 23 lutego na gali UFC on ESPN+ 26 w Nowej Zelandii z niepokonaną w UFC Yan Xiaonan (MMA 11-1, 1NC).

Kowalkiewicz (MMA 12-5) nie ma ostatnio najlepszego okresu – Polka przegrała trzy walki z rzędu i jest to jej najgorsza seria w karierze MMA. W drugiej połowie 2018 roku została znokautowana przez Jessicę Andrade (MMA 20-7) a w tym roku dwie porażki zaliczyła najpierw z Michelle Waterson (MMA 17-7) a potem z Alexą Grasso (MMA 11-3). Dla naszej rodaczki może to być ostatnia szansa by uratować kontrakt z organizacją UFC.

Xiaonan (MMA 11-1, 1NC) to 30 latka z Chin, ojczyzny obecnej mistrzyni dywizji słomkowej Weili Zhang (MMA 20-1). Dotychczas wygrała wszystkie cztery walki pod banderą UFC, kolejno z Curran, Pereirą, Kondo i w ostatnim boju z Angelą Hill (MMA 10-7). Za każdym razem dochodziła do decyzji, które jednak gładko szły na jej konto.

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.