Karolina Kowalkiewicz walka

Kolejna walka Karoliny Kowalkiewicz planowana jest na lutową galę UFC w Nowej Zelandii. Według informacji podanych przez dziennikarza Combate.com, Raphaela Marinho, Polka miałaby zmierzyć się wtedy z Yan Xiaonan.

TRENER KOWALKIEWICZ O POTENCJALNEJ RYWALCE: NIE MA TARYFY ULGOWEJ

Kowalkiewicz (MMA 12-5) nie ma ostatnio najlepszego okresu – Polka przegrała trzy walki z rzędu i jest to jej najgorsza seria w karierze MMA. W drugiej połowie 2018 roku została znokautowana przez Jessicę Andrade (MMA 20-7) a w tym roku dwie porażki zaliczyła najpierw z Michelle Waterson (MMA 17-7) a potem z Alexą Grasso (MMA 11-3). Dla naszej rodaczki najpewniej będzie to ostatnia szansa by uratować kontrakt z organizacją UFC.

Największym osiągnięciem Karoliny była walka o pas wagi słomkowej, którą w 2016 r. stoczyła z Joanną Jędrzejczyk (MMA 16-3). Pojedynek ten przegrała, ale dotrwała do decyzji. Obecnie bilans Kowalkiewicz w UFC wynosi 5 zwycięstw i 5 przegranych.

Xiaonan (MMA 11-1, 1NC) to 30 latka z Chin, ojczyzny obecnej mistrzyni dywizji słomkowej Weili Zhang (MMA 20-1). Dotychczas wygrała wszystkie cztery walki pod banderą UFC, kolejno z Curran, Pereirą, Kondo i w ostatnim boju z Angelą Hill (MMA 10-7). Za każdym razem dochodziła do decyzji, które jednak gładko szły na jej konto.

Walką wieczoru gali UFC w Auckland jest starcie Dana Hookera z Paulem Felderem. Wydarzenie to odbędzie się 23 lutego w Nowej Zelandii.

12 KOMENTARZE

  1. Szkoda, kolejna dorzuci sobie do highligtsow jak obija Karolinę, niestety średnio wierze w jej motywacje. Ale kibicuje i życzę powodzenia

  2. Nie znam przeciwniczki, ale czytałem że będzie ciężko. Próbują wybić perspektywiczną zawodniczkę na Karoli. War Karolina!

  3. Budowanie kolejnej Chinki Xiomimao medialnie i sportowo na tym co zostało jeszcze z Karoliny (która jest od jakiegoś czasu gatekeeperem).

  4. Uważaj na siebie Karolina, to pewnie jakaś chińska Tong-Po co obija betonowe słupy piszczelem. Powodzenia, będę dopingował! :tellmemore: :happy dance:

  5. Szykuje nam sie kolejne kobiece stracie Polsko – Chinskie. Dla chinki ta walka to przepustka do czolowki dla Karoliny walka o to czy nadal bedzoe bila sie w UFC czy tez bedzoe musiala opuscic organizacje

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.