Kolejna walka Karoliny Kowalkiewicz planowana jest na lutową galę UFC w Nowej Zelandii. Według informacji podanych przez dziennikarza Combate.com, Raphaela Marinho, Polka miałaby zmierzyć się wtedy z Yan Xiaonan.

TRENER KOWALKIEWICZ O POTENCJALNEJ RYWALCE: NIE MA TARYFY ULGOWEJ

Kowalkiewicz (MMA 12-5) nie ma ostatnio najlepszego okresu – Polka przegrała trzy walki z rzędu i jest to jej najgorsza seria w karierze MMA. W drugiej połowie 2018 roku została znokautowana przez Jessicę Andrade (MMA 20-7) a w tym roku dwie porażki zaliczyła najpierw z Michelle Waterson (MMA 17-7) a potem z Alexą Grasso (MMA 11-3). Dla naszej rodaczki najpewniej będzie to ostatnia szansa by uratować kontrakt z organizacją UFC.

Największym osiągnięciem Karoliny była walka o pas wagi słomkowej, którą w 2016 r. stoczyła z Joanną Jędrzejczyk (MMA 16-3). Pojedynek ten przegrała, ale dotrwała do decyzji. Obecnie bilans Kowalkiewicz w UFC wynosi 5 zwycięstw i 5 przegranych.

Xiaonan (MMA 11-1, 1NC) to 30 latka z Chin, ojczyzny obecnej mistrzyni dywizji słomkowej Weili Zhang (MMA 20-1). Dotychczas wygrała wszystkie cztery walki pod banderą UFC, kolejno z Curran, Pereirą, Kondo i w ostatnim boju z Angelą Hill (MMA 10-7). Za każdym razem dochodziła do decyzji, które jednak gładko szły na jej konto.

Walką wieczoru gali UFC w Auckland jest starcie Dana Hookera z Paulem Felderem. Wydarzenie to odbędzie się 23 lutego w Nowej Zelandii.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.