Nowo koronowany mistrz wagi półśredniej Kamaru Usman został czarnym pasem BJJ. Usman został promowany na ten prestiżowy stopień przez swojego wieloletniego trenera, weterana MMA Jorge Santiago w akademii Xcell Jiu Jitsu Academy.

Usman podczas gali UFC 235 w Las Vegas kompletnie zdominował Tyrona Woodleya i po jednogłośnej decyzji sędziowskiej został nowym mistrzem UFC w kategorii półśredniej. Było to 13-te zwycięstwo z rzędu Nigeryjczyka w tym 9-te w organizacji UFC.

W kolejnej walce mistrz zmierzy się prawdopodobnie z kontrowersyjnym, byłym tymczasowym mistrzem dywizji półśredniej Colby Covingtonem.

Nigeryjski mistrz pochwalił się również zdjęciem mistrzowskiego pasa w objęciach córki mówiąc że była to główna motywacja dla niego do wygrania walki z Woodley`em.

28 KOMENTARZE

 1. Ktoś wie czy Kamaru chodził rzeczywiście tak bardzo na BJJ czy to kolejny zapaśnik, któremu dano pas tylko po to żeby podczepić BJJ pod jego sukces?

 2. Ktoś wie czy Kamaru chodził rzeczywiście tak bardzo na BJJ czy to kolejny zapaśnik, któremu dano pas tylko po to żeby podczepić BJJ pod jego sukces?

  Podobno te dni co go nie było na zajęciach to usprawiedliwione wszystko

  A serio tez mnie zawsze zastanawia to rozdawania pasków przy okazji gdy o zawodniku jest głośno. Woodley dostał czarny np po walce z Tillem, ale poddał go akurat wtedy.

 3. By nie zdobył pasa w UFC, to by dalej z brązowym latał.

  Tyron dostał czarny po tym jak poddał Tilla :juanlaugh:

  Ot polityka. Teraz rozdają pasy jak kiedyś w karate.

 4. Kurła, rozdawnictwo czarnych pasów z dupy trwa i będzie trwać. No chyba, że Usman rzeczywiście taki wymiatacz w BJJ, ale szczerze wątpie.

 5. Ktoś wie czy Kamaru chodził rzeczywiście tak bardzo na BJJ czy to kolejny zapaśnik, któremu dano pas tylko po to żeby podczepić BJJ pod jego sukces?

  Oho @Jakub Bijan przelegował się i szkaluje bjj na rzecz zapasów z fake konta… :korwinstupid::burnit:

 6. Askren też wie co jest pięć.

  Hehe, miałeś rację @Jakub Bijan, Askren to dobry trolololo jest. Wbrew pozorom inteligentny i sympatyczny typ, choć na pierwszy rzut oka wkurwiający.

 7. Trzeba by zrobić jakiś inny pas by odróżnić prawdziwych mistrzów bjj jak Maja,Dżakare czy Werdum od tych zapaśników co najpierw zamęczą kogoś potem poddadzą i dostają pas.

 8. Ktoś wie czy Kamaru chodził rzeczywiście tak bardzo na BJJ czy to kolejny zapaśnik, któremu dano pas tylko po to żeby podczepić BJJ pod jego sukces?

  Imo nie podczepianie bjj pod sukces tylko po prostu za dobrą kontrolę na glebie, bo za wiele przejść poddan to nie pokazał, wątpię też aby robił dużo ofensywnego bjj.Te czarne pasy w MMA to nie tylko zapaśnicy tylko ogółem zawodnicy MMA.

 9. Nie mogli mu dać jakiegoś kremowego? Czarny na czarnym się za bardzo zlewa :boystop:

  Na czarnym dobrze wygląda tylko złoto.

 10. to jak je noszą, na szyi?

  Po prostu mają ceremonię przyznawania pasów, a na treningach mają rację odzwierciedlające kolor pasa.Imo to bardzo dobre, bo NO-GI jest najlepsze

 11. Ale rozwinęły się różnie kariery Mameda i Santiago.

  Pierwszy: kariera dzięki, której ustawił się do końca życia.

  Santiago: walki w UFC przegrane i skończenie jako trener BJJ

 12. Imo nie podczepianie bjj pod sukces tylko po prostu za dobrą kontrolę na glebie, bo za wiele przejść poddan to nie pokazał, wątpię też aby robił dużo ofensywnego bjj.Te czarne pasy w MMA to nie tylko zapaśnicy tylko ogółem zawodnicy MMA.

  Czyli żeby dostać czarny pas w BJJ wystarczy zrobić np. czarny pas w judo lub być dobrym w zapasach/sambo (bo ma się stabilną bazę i mega kontrolę), a później tylko przyjść na jeden trening i dadzą od razu? Oczywiście że to jest podczepianie BJJ pod sukcesy zawodnika i to nawet nie ma o czym dyskutować.

 13. Imo nie podczepianie bjj pod sukces tylko po prostu za dobrą kontrolę na glebie, bo za wiele przejść poddan to nie pokazał, wątpię też aby robił dużo ofensywnego bjj.Te czarne pasy w MMA to nie tylko zapaśnicy tylko ogółem zawodnicy MMA.

  No tak,tylko że Usman w każdej walce prezentuje nam swoją kontrolę na glebie więc czemu nie dostał pasa po walce np.z RDA tylko po walce w której zdobył tytuł?

 14. Czyli żeby dostać czarny pas w BJJ wystarczy zrobić np. czarny pas w judo lub być dobrym w zapasach/sambo (bo ma się stabilną bazę i mega kontrolę), a później tylko przyjść na jeden trening i dadzą od razu? Oczywiście że to jest podczepianie BJJ pod sukcesy zawodnika i to nawet nie ma o czym dyskutować.

  Zależy, Pettis jak poddal Bensona dostał purpure w tym wypadku nie powiedziałbym podpinany, bo on skoro był niebieskim a poddał czarnego startującego w bjj to jak najbardziej zasłużony.Jest wielu zawodników dużo mniej rozpoznawalnych co mają te czarne pasy a nie prezentuja wiele na glebie, no.brazowy pas Maldonado

 15. Te pasy to żaden wyznacznik w MMA. Wielu ma czarny pas BJJ, a mało który może poszczycić się takim grapplingiem jak np. Maia, Jacare, czy Ortega. Taki Usman ma teraz czarny pas, a tylko jedno poddanie na 15 wygranych.

 16. Jakiś turniej polarisa mogliby skręcić z tych głośno nominowanych czarnych pasów, ciekawe ile byliby warci, ogladalbym :tellmemore:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.