Kamaru Usman nowym mistrzem

Kamaru Usman zdominował Tyrona Woodleya na UFC 235 i po jednogłośnej decyzji sędziowskiej został nowym mistrzem UFC w kategorii półśredniej!

Kamaru Usman od początku był zawodnikiem wywierającym presję i po trzydziestu sekundach ruszył po skuteczne obalenie. Woodley przechwycił głowę pretendenta, szukając gilotyny, jednak Usman znajdował się w bezpiecznej pozycji. Nigeryjczyk nie był zbyt aktywny w ofensywie i skupił się na kontrolowaniu mistrza. Tyronowi udało się podnieść i w połowie rundy walka wróciła do stójki. Kamaru nie miał zamiaru wymieniać ciosów z Tyronem i szybko zdecydował się przenieść starcie do klinczu pod siatką. Sędzia ringowy po czasie zdecydował się rozdzielić zawodników z powodu braku aktywności. Pierwsza runda należała do pretendenta, który zadał więcej ciosów, zanotował sprowadzenie oraz lepiej pracował w klinczu.

W drugiej rundzie Usman ponownie wywierał presję i pracował w klinczu pod siatką. Po kilkudziesięciu sekundach Kamaru trafił mistrza mocnym ciosem, a następnie sprowadził walkę do parteru, szybko lądując w dosiadzie. Usman skutecznie kontrolował Woodleya, rozbijając twarz mistrza pojedynczymi ciosami. Nigeryjczyk już do końca rundy pozostał w dosiadzie, całkowicie dominując Woodleya w tej odsłonie.

Na początku trzeciej rundy Woodley starał się aktywniej walczyć w stójce, ale Usman po raz kolejny przeszedł do klinczu i wyprowadził serię kilkudziesięciu krótkich sierpów na korpus Tyrona. Po dalszym brak aktywności sędzia przeniósł walkę na środek oktagonu. Zawodnicy nie wymienili ze sobą wielu ciosów, ponieważ Kamaru znów przycisnął mistrza plecami do siatki. Pomimo ciosów ze strony Usmana, sędzia ponownie rozdzielił zawodników. Tyron nie radził sobie z napierającym do przodu Usmanem. Runda zakończyła się w klinczu, w którym zdecydowaną przewagę posiadał pretendent.

Woodley czekał na mocny cios, którym mógłby znokautować Kamaru, Nigeryjczyk pozostawał jednak nieuchwytny. Mistrz starał się zapiąć gilotynę, ale Usman z łatwością uwolnił się z tej techniki i wylądował w gardzie mistrza. Usman rozbijał twarz Woodleya krótkimi łokciami i uderzeniami barkiem. Po trzech minutach w parterze Marc Goddard podniósł walkę do stójki. Kamaru Usman poważnie naruszył Woodleya w stójce, rzucając serię kilkudziesięciu uderzeń w stronę ledwo trzymającego się na nogach Tyrona. Szaleńczy atak zabrał sporo sił pretendentowi, a Woodley popisał się charakterem i odpornością, ledwo wytrzymując do ostatniej odsłony.

Usman w piątej rundzie szybko przeniósł walkę do klinczu pod siatką. Woodley podchwycił głowę swojego przeciwnika, jednak nie stanowiło to większego zagrożenia dla Nigeryjczyka. Po minucie Usmanowi udało się przenieść walkę do parteru. Woodley nie był w stanie znaleźć żadnej odpowiedzi na ataki zapaśnicze Usmana. Kamaru do samego końca pojedynku znajdował się z góry, dobijając Amerykanina kolejnymi ciosami. Po perfekcyjnym występie Kamaru Usman zwyciężył jednogłośną decyzją i został nowym mistrzem UFC w wadze półśredniej.

6 KOMENTARZE

  1. Dzięki Ci o Panie za to. Zastanawiałem się jak Kamaru to może wygrać ale kurwa wygrał.

  2. Ja pierdole. Usman to inny level zapasów. Skoro potrafił sprowadzić i lać z góry takiego zapasiora jak Woodley? Czapki kurwa z głów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.