Jon Jones (MMA 25-1-1NC) jest dziś nie tylko najlepszym zawodnikiem wagi półciężkiej organizacji UFC, ale znajduje się również na pierwszym miejscu rankingu zawodników bez podziału na kategorie wagowe. Przez wielu jest też uważany najlepszym zawodnikiem wszech czasów.

Zobacz również: Jon Jones chce walki ze Stipe Miociciem: Mogę go pokonać

Sam Jon chciałby jednak, aby nikt nie miał wątpliwości co do jego osiągnięć w historii MMA.

Myślę, że aby ostatecznie zamknąć dyskusję na temat tego kto jest najlepszym zawodnikiem wszech czasów będę musiał zdobyć pas drugiej kategorii wagowej. Myślę też, że taka sytuacja oddzieli mnie mocno od innych zawodników. Ten ruch jest więc nieunikniony. Cały czas staję się lepszy jako zawodnik. Uważam, że jestem teraz w dobrym miejscu. Mam swój zespół, który daje mi możliwość zrobienia wagi w zdrowy i bezpieczny sposób. Jestem podekscytowanym tym co będzie.

Jones w rozmowie dla ESPN stwierdził również, że nie obawia się przejścia do wagi ciężkiej.

Myślę, że moje przejście do wagi ciężkiej może być dla mnie łatwe o tyle, że jestem przyzwyczajony do znacznie szybszego tempa prowadzenia walk. Waga półciężka jest moim zdaniem najniebezpieczniejszą kategorią wagową. Jesteśmy najbardziej wszechstronni i jednocześnie jesteśmy szybcy, silni i wysportowani.

Jon Jones (MMA 25-1-1NC), mistrz wagi półciężkiej organizacji UFC, powróci do oktagonu już 8 lutego, by zmierzyć się z kolejnym pretendentem do tytułu. W starciu tym rywalem Jona będzie Domick Reyes (MMA 12-0).

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.