Daniel Cormier (MMA 22-1-1NC) w jednym z ostatnich wywiadów powiedział, że jednym z jego marzeń przed zakończeniem kariery jest ponowna walka z człowiekiem, który jako jedyny pokonał go w zawodowej karierze. Jon Jones (MMA 24-1-1NC), bo o nim mowa, ma inne zdanie na temat ewentualnego – trzeciego już starcia z DC. Podczas ostatniej wizyty w programie Dan Hardy’s Open Mat, Bones dosadnie wypowiedział się o słowach Cormiera, że ten byłby w stanie zawalczyć z nim ponownie w kategorii półciężkiej.

Na pewno nigdy nie wróci do wagi półciężkiej. Skatować swój organizm zbiciem wagi do tej kategorii tylko po to, by wrócić na jedną walkę to byłoby bez sensu. To wymagało by niesamowitej odwagi. Nie sądzę, że kiedykolwiek jeszcze do tego dojdzie.

Jones odniósł się również do ewentualnej walki z Cormierem w kategorii królewskiej.

Nie chcę walki z Cormierem w wadze ciężkiej. Jestem realistą. DC jest wyjątkowym sportowcem i może pokonać każdego. Miałby dużą przewagę siły, a to przecież nie ma sensu. Myślę, że może mnie pokonać tylko ktoś taki, jak właśnie Daniel Cormier. Szanuję jego umiejętności. Ja bez problemu wypełniam w tej chwili limit kategorii półciężkiej, więc po co miałbym walczyć z nim w ciężkiej i dawać mu w ten sposób przewagę? Nie ma szans.

Jon Jones wypowiedział się również na temat jego spojrzenia na walkę Cormiera ze Stipe Miocicem (MMA 18-3).

Stipe zawalczy lepiej, niż w ich pierwszym starciu, ale to Daniel ponownie wygra. Tak to widzę. Jedyna szansa Miocica to nokaut, do którego na pewno jest zdolny, ponieważ posiada odpowiednią siłę by to zrobić. Czy jednak Cormier da się trafić? Nie sądzę. Użyje mądrze swoich zapasów i zdominuje Stipe w tym pojedynku.

Na UFC 241, 17 sierpnia w Kaliornii, Daniel Cormier będzie bronił pasa kategorii ciężkiej w starciu ze Stipe Miocicem. DC zdobył pas, pokonując właśnie Miocica na UFC 226, 7 lipca ubiegłego roku, przez nokaut pod koniec pierwszej rundy.

Jon Jones zawalczy natomiast na UFC 239, które odbędzie się 6 lipca w Las Vegas. Przeciwnikiem Bonesa w pojedynku o mistrzostwo kategorii półciężkiej UFC, będzie Thiago Santos (MMA 21-6).

2 KOMENTARZE

  1. Jon doskonale zdaje sobie sprawę, że musiałby mądrze nabrać masy na kategorie ciężką i to by trochę potrwało, a przeskakiwanie od tak do ciężkiej to zbyt duże ryzyko

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.