Były pretendent do mistrzowskiego pasa wagi średniej i półciężkiej UFC, Chael Sonnen nigdy nie ukrywał, że przez większą część swojej zawodowej kariery w MMA stosował środki dopingujące. Można nawet powiedzieć, że po jej zakończeniu dzięki swojej otwartości w temacie dopingu zbudował sobie nową ścieżkę kariery w mediach często opowiadając historie związane z dopingiem w sportach walki.

„Amerykański Gangster” w rozmowie z podcastem Submission Radio powrócił do tematu dopingu w MMA i opowiedział o kulisach przegranej walki z mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem do jakiej doszło na gali UFC 159 w 2013 roku oskarżając swojego przeciwnika o stosowanie niedozwolonych środków:

„Co stało się podczas samej walki? Pamiętam jak Jon i ja złapaliśmy się zwarciu na samym początku walki i pamiętam, że to było jak zderzenie Volvo z samochodem ciężarowym. On po prostu przepchnął mnie przez cały oktagon, a moje plecy uderzyły o ścianę klatki.

Pamiętam, że kiedy to się stało pomyślałem sobie, że nie czeka mnie dzisiaj nic dobrego. Chodzi mi o to, że w tej walce byłem naszprycowany sokiem do granic możliwości a on i tak robił ze mną co chciał w oktagonie. Pamiętam, że kiedy to się działo, powiedziałem mu, znam twój sekret Jon.

Mniej więcej, rok po naszej walce oblał więcej testów antydopingowych niż ja, co było dla mnie bolesne bo zabrał mi nawet to. Byłem rekordzistą jeśli chodzi o wpadki dopingowe a Jon zabrał mi wszystko, włącznie z tym tytułem. Po prostu pamiętam, że kiedy pierwszy raz się zmierzyliśmy w zwarciu, doskonale wiedziałem co ja zrobiłem przygotowując się do tej walki a i tak ostatecznie to ja byłem popychadłem w klatce. Wiem też, co on zrobił.”

Kontrowersyjny mistrz wagi półciężkiej Jon Jones mimo wcześniejszych problemów z testami antydopingowymi i antynarkotykowymi, w lutym tego roku został uznany za najczęściej testowanego sportowca w 20-letniej pracy Jeffa Novitzkiego.

Jeden z największych specjalistów w walce z dopingiem w sporcie, informował o ilości niezapowiedzianych testów antydopingowych jakie w 2019 roku przeszedł bez problemów Jon Jones. Mistrz wagi półciężkiej UFC w 2019 roku przeszedł 42 niezapowiedziane testy wykonane przez agencję antydopingową USADA oraz komisję sportowe CSAC i NSAC. Jak dodał w swoim wpisie Novitzki, w jego 20 letniej karierze, w żadnym sporcie nigdy nie widział tak intensywnie badanego sportowca:

 

 

Poniżej przypomnienie jak wyglądało starcie zawodników na gali UFC 159:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.