Joanna Jędrzejczyk (MMA 16-3), była mistrzyni UFC wagi słomkowej, już niedługo zmierzy się w pojedynku z aktualną mistrzynią Weili Zhang (MMA 20-1). Polka jest już bardzo doświadczona pod względem starć na dystansie pięciu rund i jak sama mówi, kondycja i wytrzymałość są kluczem do prowadzenia takich pojedynków.

Zobacz również: Zobacz również: Conor wysłał mi wiadomość – Jędrzejczyk zdradziła co napisał jej McGregor

Przed zbliżającym się starcie Jędrzejczyk postanowiła podzielić się z fanami swoim spojrzenie na pięciorundowy dystans starcia i pisząc o nim w mediach społecznościowych odwołała się również do słów Michała Materli, byłego mistrza KSW.

Moja kolejna walka jest walką mistrzowską, więc odbędzie się na dystansie 5 rund po 5 min. Kondycja i wytrzymałość będą tutaj ogromnym kluczem do poprowadzenia tej walki. W MMA zawodnicy muszą się skupiać na wielu aspektach podczas przygotowań do walk. Uważam, że treningi muszą być zróżnicowane, aby poszerzać wachlarz umiejętności, uczyć się nowych rzeczy, poprawiać te, które nie do końca są na 100% i, jak my to mówimy, ostrzyć te, które wychodzą nam bardzo dobrze. Uważam, że wyszkolenie kondycyjne jest mega istotne, co pozwala nam na dostosowanie się do tempa walki przeciwnika, utrzymania odpowiedniej techniki stylu walki i realizacji założonego planu. Na czym Wy się najbardziej skupiacie podczas swoich treningów? Czy raczej pracujecie ogólnorozwojowo?Pamiętajcie zawsze słowa Michała Materli, który powtarza, że „może mi zabraknąć techniki, kondycji, ale nigdy charakteru” – Polskie Waleczne Serca.

Do walki Joanny Jędrzejczyk z Weili Zhang dojdzie już 7 marca, podczas gali UFC 248.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.