roman szymański
fot. instagram.com/szymanskimma

Roman Szymański (MMA 12-5), który podczas nadchodzącej gali KSW 53: Reborn miał początkowo zmierzyć się z Mateuszem Legierskim (MMA 6-0), ostatecznie zawalczy z Filipem Pejiciem (MMA 14-3-2), który wszedł w miejsce kontuzjowanego Legierskiego.

Szymański liczy jednak, że w przyszłości dojdzie do jego starcia z Legierskim, o czym powiedział w programie „Koloseum”.

Bardzo żałuję, bo kilka słów już między nami padło. Czekałem na tę walkę, ale może kiedyś jeszcze do tego tematu wrócimy.

Z drugiej strony Roman cieszy się, że będzie mógł bić się z bardziej doświadczonym rywalem.

Jeśli chodzi o Filipa, to moim zdaniem jest dla mnie jeszcze większym wyzwaniem. Jeszcze bardziej mnie to nakręca. Filip jest bardziej doświadczony. Wywodzi się z większego i mocniejszego teamu. Jest też chyba bardziej wszechstronnym zawodnikiem.

Filip Pejić zadebiutował w KSW podczas zeszłorocznej gali w Lublinie. Na KSW 48 „Nitro” w drugiej rundzie najpierw obrotówką zranił Filipa Wolańskiego, a następnie wykończył Polaka ciosami w parterze. 27-latek wszedł ponownie do okrągłej klatki na pierwszej gali KSW w Chorwacji. W rodzinnym Zagrzebiu na KSW 51 po trzech rundach toczonego w wysokim tempie boju Pejić musiał uznać wyższość Daniela Torresa.

Roman Szymański po nieudanej próbie zdobycia pasa kategorii piórkowej wszedł do klatki na KSW 51 w Zagrzebiu. Po fenomenalnym występie Szymański wypunktował Milosa Janicicia i przypieczętował swój powrót do kategorii lekkiej. Wcześniej, na KSW 48 w Lublinie poznaniak zmierzył się w starciu mistrzowskim z Salahdine’em Parnasse’em i musiał uznać wyższość reprezentanta Trójkolorowych. 27-latek wygrywał w KSW z Sebastianem Romanowskim, Denilsonem Nevesem i Danielem Torresem.

Do walki obu zawodników dojdzie już 11 lipca.

Zobacz również: „Jest chęć walki i sprawdzenia się” – Drwal o powrocie do KSW i walce z Bieńkowskim

5 KOMENTARZE

  1. Romek ogarnie. Nitro jest grubo przereklamowany 7 z 14 wygranych ma z zawodnikami z ujemnymi rekordami. Szymański ma solidniejsze nazwiska na rozkładzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.