Pod koniec kwietnia Ronaldo Souza zmierzy się w oktagonie UFC z Yoelem Romero i liczy, że wygrana nad takim przeciwnikiem da mu szansę walki o mistrzowski tytuł. Jeśli jednak ostatecznie Souza nie dostanie za jakiś czas swojej szansy na walkę o pas, wówczas będzie myślał o zakończeniu kariery w MMA.

Czekam na swój moment, na swoją szansę. Jeśli UFC mi jej nie da, zajmę się pewnie jiu-jitsu, otworzę własną szkołę i zapewne przejdę na emeryturę.

Souza powiedział o tym w programie Ariel Helwani’s MMA Show i dodał, że samo zakończenie kariery w mieszanych sztukach walki nie stanowi dla niego problemu.

Zakończenie kariery w MMA nie jest dla mnie problemem. Czuję się świetnie, moje ciało jest w dobrej formie. Gdy odchodziłem z jiu-jitus byłem na samym szczycie. Na razie muszę wygrać nadchodzącą walkę i zobaczymy co wtedy zrobi UFC.

Do walki Souzy z Romero dojdzie 27 kwietnia, podczas gali UFC on ESPN 3.

20 KOMENTARZE

 1. Jacare zasłużył na walkę o pas jak nikt inny. UFC w pewnym momencie mocno przegięło nie dając mu szansy, aż w końcu przegrał z Yoelem niezasłużenie. Szkoda tej porażki z Kelvinem, być może byłby teraz na jego miejscu.

 2. Oglądałbym go jeszcze w bjj.

  Nie wynika z tego aby wracał do startów tylko trenerką się zajął, ciekawe ile by osiągnął jakby pozostał w bjj, myślę że wiele najwyższych laurów by zgarnął

 3. a nie było tak, że Souza nie chciał walczyć z Rockholdem bez obozu, i wtedy Majki wszedł? oczywiście to wersja UFC, ale mogą mu mieć za złe?

 4. a nie było tak, że Souza nie chciał walczyć z Rockholdem bez obozu, i wtedy Majki wszedł? oczywiście to wersja UFC, ale mogą mu mieć za złe?

  Bisping cały czas powtarzał, że to Rockhold odrzucił wtedy walkę z Jacare.

 5. Jedyny Brazol, który nie pierdoli jak potłuczony, że coś mu sie należy z automatu i jedyny którego szanuje całe cohones.

  A Pani Aligator naprawdę, gadzina pierwsza klasa :roberteyeblinking:

 6. Jedyny Brazol, który nie pierdoli jak potłuczony, że coś mu sie należy z automatu i jedyny którego szanuje całe cohones.

  A Pani Aligator naprawdę, gadzina pierwsza klasa :roberteyeblinking:

  Edek Barboza też chyba się łapie do tego klubu.

 7. Jedyny Brazol, który nie pierdoli jak potłuczony, że coś mu sie należy z automatu i jedyny którego szanuje całe cohones.

  A Pani Aligator naprawdę, gadzina pierwsza klasa :roberteyeblinking:

  Maia i Barboza jeszcze

 8. Edek Barboza też chyba się łapie do tego klubu.

  Demian Maia?Chociaz wielu hejtuje styl, ale myślę że mimo wszystko szanuje przynajmniej większość, z aktywnych jeszcze Shogun, Mały Nog

 9. Nie wynika z tego aby wracał do startów tylko trenerką się zajął, ciekawe ile by osiągnął jakby pozostał w bjj, myślę że wiele najwyższych laurów by zgarnął

  W sumie masz rację, chociaż sam Marcelo mówi, że może wrócić do rywalizacji. Ja bym Jacare zobaczył jeszcze raz z Rogerem G.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.