JJ

W inauguracyjnym zestawieniu rankingów UFC w kategorii słomkowej kobiet nie mogło zabraknąć sobotniej zwyciężczyni z UFC on FOX w Phoenix, Joanny Jędrzejczyk. Dwa dni po wygranej nad faworyzowaną Claudią Gadelhą znakomita olsztynianka została sklasyfikowana na najwyższej pozycji w zestawieniu wagi do 115 funtów, stając się jednocześnie pierwszym reprezentantem Polski, który w ogóle znalazł się w rankingach UFC. Tradycyjnie poza zestawieniem znajduje się mistrz kategorii, w tym przypadku Amerykanka Carla Esparza, natomiast na podium obok zawodniczki Arrachionu znalazły się: jej sobotnia rywalka Gadelha oraz doświadczona Jessica Penne.

Rankingi UFC.

Wysokie, trzecie miejsce przypadło też Jędrzejczyk w rankingu Sherdog.com, największego portalu MMA na świecie. W również inauguracyjnym zestawieniu, Polka zajmuje pozycję trzecią za mistrzynią World Series of Fighting Jessicą Aguilar oraz posiadaczką pasa UFC Esparzą. Oprócz Jędrzejczyk w dziesiątce, na pozycji siódmej, widnieje nazwisko naszej drugiej najlepszej zawodniczki, Karoliny Kowalkiewicz.

Rankingi Sherdog.com.

25 KOMENTARZE

 1. Aśka w wywiadzie dla przeglądu sportowego powiedziała, że o pas chciałaby zawalczyć w maju.

 2. Miło czyta się takie newsy! Czekamy na kolejne dobre wieści o innych naszych zawodnikach!

 3. Brawo Asiula. Cenne osiągnięcie. Czomolungma już prawie zdobyta. Zostały jeszcze ze trzy metry…:D

 4. Kiedy TVP zacznie mówić o MMA w wiadomościach sportowych? Czy ewentualny pas Joasi coś zmieni w tej kwestii?

 5. Wtedy, kiedy będą mogli na tym zarobić. Przecież dla Darka czy wlodka tobie nie jest sport

 6. Gaara

  Wtedy, kiedy będą mogli na tym zarobić. Przecież dla Darka czy wlodka tobie nie jest sport

  Wyobraziłem sobie jak Szpaki znany z lapsusów językowych komentuje ufc 🙂

 7. Gaara

  Wtedy, kiedy będą mogli na tym zarobić. Przecież dla Darka czy wlodka tobie nie jest sport

  O carlingu czy bobslejach gadają, gdy są jakieś mistrzostwa, a kogo to obchodzi? Jakie Polacy mają sukcesy w tych sportach? Nie rozumiem…

 8. " Joanna jedrusiak wygrywa swoją 4 walkę w KFC "

  Różnica jest taka, że są to sporty olimpijskie i tak naprawdę curling jest zajebisty

 9. Juras jest prorok. Pamiętam, jak parę lat temu powiedział w wywiadzie czy czymś, że widział Aśkę na treningu i jest w 100% przekonany, że ma ogromny potencjał i że to przyszła mistrzyni.

 10. Komentarz z MMARocks

  Juras jest prorok. Pamiętam, jak parę lat temu powiedział w wywiadzie czy czymś, że widział Aśkę na treningu i jest w 100% przekonany, że ma ogromny potencjał i że to przyszła mistrzyni.

  Nie mówił tego samego o kilku innych zawodnikach? 😉

 11. a co z Kowalkiewicz? wspominała coś o spróbowania sił w UFC ,czy woli kejesdablju?

 12. @Keylock Juras powiedział też, że Strus to „Rewelacyjny Strajker”

  Asię wyróżnia kilka czynników, ale jest kilka najistotniejszych: świetna technika w stójce, pewność siebie i doskonała promocja oraz kontakt z mediami.

 13. ufc w polsce nie sprzedało by sie z jedrzejczyk bo kto j zna ? tylko hardkorowi fani co do gali ufc w Polsce to jak dana za bilety by chciał ze 100 dolców to już tylko grupka by przyszła i poco to komu?

 14. Jeśli Jędrzejczyk zdobędzie pas UFC , z pewnością mass media sie tym zainteresują ,i sylwetka Asi zostanie przybliżona 🙂 Poza tym jeśli faktycznie będzie mistrzynią ,dla UFC będzie to wręcz alarm ,że czas na gale w polsce.

 15. Aśka, Janek, Jotko… 3 osoby na których UFC może budować swoją markę wśród rodzimych Januszy. A że nasi Janusze są kibicami sukcesu, to szybko zajarali by się taką Aśką, już widać przemęczenie materiału „gwiazdami” KSW.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.