Jan Błachowicz, mistrz UFC wagi półciężkiej, zaraz po swojej ostatniej walce wyzwał na pojedynek Jona Jonesa, który wcześniej obiecał mu starcie w klatce. Na razie jednak Jon Jones planuje swój debiut w wadze ciężkiej i raczej nie zanosi się na jego powrót do niższej kategorii wagowej. W najnowszej rozmowie z Patrykiem Prokulskim dla serwisu , Jon Anik, komentator UFC, stwierdził, że nie widzi dużych szans na to, żeby aktualnie doszło do starcia Jana z Jonesem.

Nie sądzę, by udało mu się ściągnąć z powrotem do dywizji Jona Jonesa, ale… naprawdę cieszę się sukcesem Jana i myślę, że to widać. Teraz wszystko zależy od tego, co tym zrobi. Dla kogoś takiego jak ja – gościa zrywającego się kiedyś w środku nocy na walki Mameda Chalidowa i uważającego w tamtym czasie, że to najlepszy zawodnik wagi średniej na świecie – miło jest doświadczyć, jak Jan dokonuje tego przełomowego dla polskiego męskiego MMA osiągnięcia.

Anik dodał też, że kolejni rywala Jana mogą mieć poważne problemy z odebraniem mu tytułu.

Jan stoczył perfekcyjny pojedynek. Po walce Reyes oddał mu należny szacunek. Jan to mistrz z krwi i kości i daje powody by sądzić, że może obronić pas trzy lub cztery razy.

Komentator UFC wskazał też, że Błachowicz najpewniej w pierwszej obroni tytułu zmierzy się ze zwycięzcą walki Teixeira vs Santos.

Gdy zostajesz mistrzem wagi półciężkiej, na horyzoncie czeka wiele dużych pojedynków. Jan mógłby pokonać wielu zawodników wagi ciężkiej! Jest też kilku młodych, głodnych sukcesu pretendentów. Przed nami kilka ważnych walk dywizji do 205 funtów, które nieco rozjaśnią sytuację. Jednak starcie Glovera z Santosem powinno wyłonić następnego pretendenta.

W rozmowie poruszono również temat ewentualnej gali z Janem Błachowiczem w Polsce. Jon Anik stwierdził jednak, że aby mogło dojść do takie wydarzenie Jan musi najpierw obronić swój tytuł. Dodatkowo planowanie dziś kolejnych gal w sytuacji problemów z koronawirusem jest dość kłopotliwe.

Cały, obszerny wywiad z Jonem Anikiem do przeczytania

Zobacz również: „Dalibyśmy radę” – Jan Błachowicz o wypełnieniu PGE Narodowego podczas gali UFC

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.