Jan Błachowicz, mistrz UFC wagi półciężkiej, przyznał jakiś czas temu, że zarobił już na tyle dużo w świecie MMA, że nie musiałby więcej pracować. Na początku swojej drogi przez mieszane sztuki walki Jan zarabiał jednak znacznie mniej.

Zanim Błachowicz trafił do MMA walczył również w muay thai. Dopiero w roku 2007 spróbował swoich sił w klatce. W rozmowie z Przemysławem Pawlakiem dla serwisu  Błachowicz zdradził ile zarobił za swój debiutancki bój.

Za pierwszą profesjonalną walkę dostałem pięć stów. Bez zwrotu kosztów podróży. Musiałem opłacić przygotowania i benzynę. Byłem w plecy. Takie były początki, dokładałem do interesu.

Błachowicz dodał też, że dopiero walcząc dla UFC jego dochody ze sportu się ustabilizowały.

Dopiero gdy podpisałem kontrakt z UFC, mogłem zacząć oszczędzać, inwestować. Czyli od kilku lat, a mam 37. I to też mowa o poważnej kasie pod warunkiem, że wygrywam.

Jan Błachowicz karierę w MMA rozpoczął w roku 2007. Do dziś stoczył 35 walk. Zdobył pasy mistrzowskie organizacji KSW i UFC. Mistrz swoją kolejną walkę ma stoczyć w marcu. Jego rywalem w pierwszej obronie pasa będzie Israel Adesanya.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.