Jake Paul, popularny YouTuber, który występuje w ringu bokserskim, zasugerował minimalną wypłatę dla zawodników UFC. Paul w przeszłości nawoływał, że organizacja Dany White’a powinna płacić co najmniej 50 tysięcy dolarów zawodnikom występującym w oktagonie.

Paul, YouTuber, który został bokserem, od dawna apeluje o podwyższenie zarobków dla zawodników UFC. Amerykanin w przeszłości ścierał się medialnie z prezydentem UFC, Daną White’em, twierdząc, że ten za mało płaci zawodnikom największej organizacji MMA na świecie. W rozmowie z Mikiem Tysonem, „The Problem Child” wypowiedział się na temat prezydenta UFC, który ostatnio stwierdził, że nie czuje nienawiści wobec Paula. Młodszy z popularnych braci skorzystał z okazji i wskazał jaka według niego powinna być minimalna wypłata dla zawodników największej organizacji MMA na świecie.

Ja też nie czuję do niego nienawiści, po prostu chcę, żeby więcej płacił swoim zawodnikom. Organizacja zarabia miliardy dolarów rocznie, a zawodnicy otrzymują tylko 15% tych pieniędzy. Od tego wszystko się zaczęło, ja chciałem, żeby płacił więcej zawodnikom i zapewnił im opiekę medyczną.

Obecnie minimalna wypłata w UFC to 12 500 dolarów. Co najmniej powinien płacić 50 000 dolarów. Jeśli zarabialiby minimalnie 50 tysięcy dolarów, początkującym zawodnikom to sporo by zmieniło. Nie musieliby mieć dodatkowej pracy, stać by ich było na trenerów, jedzenie. Obecnie ledwo co dają radę. Taka zmiana kosztowałaby UFC około 20 milionów dolarów rocznie. 20 milionów dolarów wpadałoby do kieszeni mniej popularnych zawodników i zrobiłoby to ogromną różnicę. Tymczasem, oni zarabiają 3 miliardy dolarów.

W ostatniej walce w ringu bokserskim, Paul wygrał z Nate’em Diazem w jego pierwszej walce po odejściu z UFC. Teraz niewykluczone, że obaj panowie spotkają się w klatce MMA, ale nie wiadomo jeszcze jakie plany na swoją przyszłość w sportach walki ma Diaz. Przed starciem z YouTuberem, wspominał o powrocie do UFC.

Nic nie wskazuje na to, żeby UFC posłuchało porad Paula, który ostatnio związał się z organizacją PFL. Od czasu jego angażu w tej organizacji MMA, dołączyli do niej m.in. Francis Ngannou czy Cedric Doumbe. YouTuber cały czas zapowiada, że zamierza pracować nad systemem wynagrodzeń dla zawodników MMA. Amerykanin wierzy, że zasługują oni na większe wypłaty niż obecnie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of alww
alww

PRIDE FC
Middleweight

6,734 komentarzy 35,463 polubień

Tylko 50 tys dolkow na sam poczatek? Dla pioracych sie po ryjach glabow?

Z pol miliona przynajmniej im dajcie, na dobry start bedzie.

Odpowiedz polub

Avatar of HeyPussyRUstillThere
HeyPussyRUstillThere

UFC
Middleweight

12,610 komentarzy 24,516 polubień

z takim podejściem odnalazłby się w polskim rządzie :beczka:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Karas
Karas

Maximum FC
Super Heavyweight

1,780 komentarzy 3,354 polubień

Niech sobie założy swoją organizację i płaci wszystkim po milionie (a Mutombo nawet pierdyliard milionow) a nie wpierdala się komuś w prywatny biznes.

Odpowiedz polub

Avatar of Cassius42
Cassius42

Vale Tudo
Open

21,577 komentarzy 35,714 polubień

Jake Paul he was never my Friend
:boss: :danaillegal:

Odpowiedz polub

Avatar of blazini
blazini

UFC
Bantamweight

8,224 komentarzy 28,726 polubień

Jakby ich stać było na jedzenie, to by ich parówkowe premie przestały motywować.

Odpowiedz polub