Jan Błachowicz, mistrz UFC wagi półciężkiej, rozpoczął przygotowania do swojej kolejnej walki w amerykańskiej organizacji. Jednym z jego sparingpartnerów w nadchodzących tygodniach może być Izu Ugonoh.

Jan Błachowicz powróci do klatki w marcu tego roku. Jego rywalem w oktagonie będzie Israel Adesanya, mistrz UFC wagi średniej. Nadchodzące starcie będzie pierwszą obroną tytułu w wykonaniu Polaka.

W najnowszej rozmowie z Patrykiem Prokulskim dla TVP Sport, Błachowicz został zapytany o ewentualnych sparingpartnerów przed walką z Israelem Adesanyą.

Wstępna selekcja zrobiona. Wiadomo, że na te najcięższe sparingi jeszcze za wcześnie, więc jeszcze trochę czasu jest. Na pewno kogoś znajdziemy, pomimo trudności jakie panują będziemy mieli z kim sparować, jak zawsze. Tutaj w klubie na miejscu nie brakuje nikogo. Pierwszy, który przychodzi mi do głowy to Izu Ugonoh, który warunkami, oprócz tego, że jest dużo cięższy, pasuje idealnie. I wzrostem, stylem poruszania się i zasięgiem.

Izu Ugonoh to były pięściarz i kickboxer, pretendent do tytułu mistrza Polski w wadze ciężkiej w boksie. Ugonoh niedawno udanie zadebiutował w formule MMA. Podczas gali KSW 54 pokonał przed czasem Quentina Domingosa.

Do pierwszej obrony tytułu mistrzowskiego Jana Błachowicza dojdzie 6 marca na gali UFC 259.

Jan Błachowicz ma za sobą świetny rok w karierze. 15 lutego zmierzył się podczas gali UFC Fight Night 167 z Coreyem Adresonem i w pięknym stylu zrewanżował mu się za przegraną sprzed lat. Nokaut w pierwszej rundzie na Andersonie był dla Polaka czwartą wygraną z rzędu i zagwarantował mu walkę o pas wagi półciężkiej.

Do walki mistrzowskiej o zwakowany przez Jona Jonesa pas doszło 26 września. Jan Błachowicz wszedł wówczas do klatki z Dominickiem Reyesem. Starcie potrwało niecałe dwie rundy, a Jan Błachowicz pod koniec drugiej odsłony walki znokautował Reyese i zdobył upragniony pas UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.