Alistair Overeem i Alexander Volkov zmierzą się w oktagonie UFC w lutym 2021 roku. Zawodnicy mają zawalczyć 6 lutego 2021 roku w nieznanej jeszcze lokalizacji. Będzie to starcie dwóch czołowych zawodników kategorii ciężkiej. „Reem” jest obecnie 5. w rankingu UFC, a Volkov zajmuje w tym zestawieniu 6. miejsce. Dla Overeema ma to być kolejny krok na drodze do mistrzowskiego pasa.

Alistair Overeem jest jednym z bardziej doświadczonych zawodników MMA. Holenderski fighter ma dziś 40 lat i ponad 60 walk na koncie. Wcześniej stoczył też wiele pojedynku na zasadach K-1. W roku 2010 został mistrzem K-1 World Grand Prix. W MMA zdobył pas organizacji Dream i Strikeforce. Do kolekcji brakuje mi jednak pasa UFC.

Przed nadchodzącym pojedynkiem z Volkovem Overeem w swoim  najnowszym wpisie w mediach społecznościowych zwrócił uwagę na wzrost rywala, który wynosi ponad dwa metry.

Im są wyżsi, tym głośniej upadają. Idę po kolejne zwycięstwo. Do zobaczenie wkrótce.

Zdobycie tytułu UFC byłoby zapewne najlepszym możliwym zwieńczeniem kariery Holendra. Overeem walczył już raz o pas wagi ciężkiej UFC, ale uległ wówczas aktualnemu mistrzowi, Stipe Miocicowi.

Popularny „The Demolition Man” w ostatnich 5 walkach ma bilans 4-1. Przegrał tylko z Jairzinho Rozenstruikiem. W swojej karierze Holender mierzył się z m.in. Fabricio Werdumem, Juniorem dos Santosem, Markiem Huntem, Brockiem Lesnarem, Curtisem Blaydesem czy Frankiem Mirem.

Zobacz również: Jan Błachowicz: „Lubię dostać cios. Poczuć metaliczny smak krwi w ustach”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.