Mistrz wagi średniej Bellatora Hector Lombard (MMA 31-2-1, 1 NC) oficjalnie podpisał kontrakt z UFC o czym poinformował serwis MMAFighting.com.

Mający australijski paszport Kubańczyk nie przegrał w żadnej z swoich ostatnich 24 walk. Jego ostatnia porażka miała miejsce na gali Pride Bushido 13 5 listopada 2006 roku kiedy przegrał na punkty z Gegardem Mousasim. 34-latek otarł się o UFC w 2007 roku kiedy organizacja już zapowiedziała jego walkę z Karo Parisyanem. Ze względu jednak na kubańskie pochodzenie Lombardowi nie udzielono wizy do Stanów Zjednoczonych i kontrakt został uznany za nieważny.

Od kwietnia 2009 roku Lombard był jedną z największych gwiazd Bellatora wygrywając pierwszy turniej wagi średniej i później broniąc tytułu w walce z Aleksandrem Shlemenką. W swojej karierze stoczył 8 walk w Bellatorze, wszystkie, prócz starcia z Rosjaninem, kończył przez KO lub TKO.

Lombard, który obecnie trenuje w American Top Team na Florydzie, był w tzw. okresie „matching period” po wygaśnięciu kontraktu z Bellatorem. Oznaczało to, że były pracodawca miał prawo wyrównać każda ofertę złożoną swojemu zawodnikowi. Bjorn Rebney nie zdecydował się jednak na ten ruch głównie z powodu zaoferowania Lombardowi bonusu ze sprzedaży pay-per-view. Bellator obecnie ani w najbliższej przyszłości nie planuje oferować gal w tym systemie.

Rywal oraz data pierwszej walki Lombarda w UFC nie są póki co znane.

Jedyny człowiek na świecie, który wkręcił się w MMA walką Arlovski vs. Eilers. Poliglota. Entuzjasta i propagator indonezyjskiego przemysłu tekstylnego. Warszawiak od kilku pokoleń i dumny z tego faktu. Nie zawsze pisze o sobie w trzeciej osobie ale kiedy to robi jest to w polu biografia na MMARocks.pl

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.