gloverteixeira

Glover Teixeira był jednym z dwóch kandydatów do walki o pas mistrzowski z Janem Błachowiczem. Dziś już jednak wiemy, że to Israel Adesanya zawalczy w marcu z Polakiem. Glover nie ma jednak pretensji do UFC o dokonanie takiego wyboru.

W najnowszej rozmowie dla serwisu MMA Fighting Glover przyznał, że z chęcią przygotuje się do walki i w razie sytuacji awaryjnej wejdzie do niej w zastępstwie, gdyby jeden z zawodników doznał kontuzji. Jeśli jednak nic złego się nie wydarzy, to Brazylijczyk będzie kibicował Błachowiczowi.

Co się stanie jeśli Adesanya wygra? Którego pasa będzie bronił? Wygrana Błachowicza byłaby lepsza.

Glover przyznał, że może poczekać na walkę o pas nawet przez dłuższy czas i nie przejmuje się wyborem jakiego dokonało UFC.

Tu chodzi o rozrywkę i nie jestem temu przeciwny. Dana White widzi skąd płyną pieniądze, patrzy na to biznesowo. To oczywiście spowoduje dla mnie opóźnienie, ale taka jest ewolucja tego sportu.

41-letni Teixeira w swojej ostatniej walce pokonał Thiago Santosa. Było to jego 27 zwycięstwo, przy którym nie potrzebował werdyktu sędziowskiego. W swojej karierze Glover pokonywał m.in. Anthony’ego Smitha, Jareda Cannoniera, Nikitę Krylova, Rashada Evansa czy Ryana Badera.

13 KOMENTARZE

  1. To juz nie 25 letni podpaleniec. Wie o co chodzi w tej grze. Lubie jego rozsądne podejście i dojrzałość. Gdyby nie to, że to Janek jest mistrzem to życzyłbym mu pasa półciężkiej zanim odejdzie na zasłużoną emeryturę.

  2. Rakic wygra z Santosem, Prochazka z Reyesem i okaże się, że są w stanie zapewnić jeszcze większą rozrywkę, niż Glover. Ciekawe czy wtedy, będzie temu przeciwny :bye:.

  3. ciekawe ile jest w stanie czekać będąc w takim wieku?

    Tyle ile będzie trzeba, nie ma wpływu na to, co doskonale rozumie, akceptuje rzeczywistość w jakiej się znajduje  i robi co trzeba. Bardzo skuteczne nastawienie.

  4. Glover to jest prze chuj, przecież on miał już 45 lat kiedy walczył z Bonesem, a to było chyba w latach dziewięćdziesiątych. Ma chłop zdrowie, żeby się trzaskać z topem tyle lat

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.