Dustin Poirier, który wygrał ostatnią walkę podczas gali UFC 299, przyznał, że wyszedł do klatki z kontuzją, której nabawił się w trakcie sparingów z Mateuszem Gamrotem. Kontuzja nie była jednak na tyle poważna, aby odwoływać pojedynek.

9 marca Mateusz Gamrot zmierzył się z Rafaelem Dos Anjosem w oktagonie UFC. Polak przygotowywał się do walki w klubie American Top Team, gdzie był sparingpartnerem Dustina Poiriera, który również zawalczy na gali UFC 299. Obaj zawodnicy z ATT wygrali swoje walki. Natomiast Poirier wyszedł do pojedynku z kontuzją, której doznał w trakcie sparingów z Polakiem. W programie The MMA Hour Poirier został zapytany o walkę o pas z Islamem Makhachevem i wówczas powiedział:

Myślę, że może do tego dojść. Zróbmy to! Myślę, że UFC może do tego doprowadzić. W ostatniej walce nie odniosłem żadnych obrażeń, więc czerwiec będzie ok. Do ostatniej walki wchodziłem z kilkoma kontuzjami. Trzy tygodnie temu Gamrot obił mi żebra. Od tamtego czasu mi doskwierają. To nie było tak poważne, żeby myśleć o wycofaniu się z walki. Wiedząc o kontuzji liczyłem, że nie będę trafiany z tej strony. Boli gdy kicham, gdy się skręcam. Nie byłem z tym u lekarza, ale coś na pewno mi tam doskwiera.

Poirier walczy w zawodowym MMA od roku 2009, a od roku 2011 jest związany z UFC. W całej karierze stoczył 39 pojedynków, z których 30 wygrał. W roku 2019 w starciu z Maxem Hollowayem wywalczył tymczasowy tytuł mistrzowski wagi lekkiej. Nigdy jednak nie zdobył pełnoprawnego pasa. Dustin powrócił do klatki po przegranej z Justinem Gaethje.

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.

10 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

P
Prorok Izajasz

UFC
Light Heavyweight

14,848 komentarzy 25,823 polubień

Dzięki za info Dustin.

Odpowiedz 5 polubień

Avatar of AndJusticeForAll
AndJusticeForAll

Loża Szyderców

7,418 komentarzy 57,602 polubień

Jeden miał pryszcza, drugi zepsute żebra - bilans na zero :mjsmile:

Odpowiedz 12 polubień

C
Chestet97

Oplot Challenge
Welterweight

58 komentarzy 164 polubień

Myślałem, że Gamer za mocno go dociskał do siatki w klinczu i stąd te połamane żebra

Odpowiedz polub

Avatar of BogdanJanusz
BogdanJanusz

UFC
Heavyweight

17,271 komentarzy 130,218 polubień

Walka o pas z dupy a poza tym jeśli kolejny mistrz ma zamiar bronić pas raz na rok albo nawet nie to czemu mu go nie odbiorą

Odpowiedz 3 polubień

Avatar of Misanthropist
Misanthropist

WSOF
Light Heavyweight

3,354 komentarzy 3,698 polubień

Dobrze że ci dupy nie...
a w ogóle to :olewam:

Odpowiedz polub

Avatar of Wrestlerek
Wrestlerek

ONE FC
Super Heavyweight

2,632 komentarzy 12,831 polubień

Myślałem, że Gamer za mocno go dociskał do siatki w klinczu i stąd te połamane żebra

Akurat robiąc zapasy też można złamać żebra, więc niewykluczone :muttley:

Odpowiedz polub

Avatar of AldoRaine
AldoRaine

Brutaal
Middleweight

557 komentarzy 3,184 polubień

Wszyscy w ATT będą w strachu o żebra przez tego naszego Gamera.
Wcześniej połamał żebro Masvidalowi, teraz obił żebra Poirierowi. Buduje legendę na matach gymu bardziej niż w klatce UFC.

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of HeyPussyRUstillThere
HeyPussyRUstillThere

UFC
Middleweight

12,594 komentarzy 24,527 polubień

To się nazywa dociążanie

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Shoocker
Shoocker

Lejdis Fajt Najt

8,946 komentarzy 22,942 polubień

Dobrze że ci dupy nie...
a w ogóle to :olewam:

Op zazdrosny o sex analny. Co raz gorzej ehh :beta:

Odpowiedz 8 polubień

Avatar of Malkontent
Malkontent

EFC Africa
Lightweight

2,839 komentarzy 6,051 polubień

Gdyby Poirer tę walkę przegrał, to zwycięstwo by się pojawiło w rekordzie Gamera, bo to w końcu przez niego była ta kontuzja i przez niego by była przegrana:)

Odpowiedz 1 Like