Gala UFC Brasilia na której Kevin Lee miał zmierzyć się z Charlesem Oliveirą może zostać pierwszym wydarzeniem organizacji UFC odwołanym z powodu światowej pandemii koronawirusa.

Brazylia w której na ten moment są 52 potwierdzone przypadki koronawirusa wprowadza surowe ograniczenia dotyczące imprez masowych. Gubernator okręgu federalnego w Brazylii Ibaneis Rocha, wydał w środę dekret odwołujący wszystkie wydarzenia sportowe lub koncerty, w których w ciągu następnych pięciu dni ma gościć ponad 100 osób.

Zobacz również: Oficjalna decyzja: Gala „KSW 53 Fight Code” została odwołana

Po dwóch potwierdzonych przypadkach koronawirusa w stolicy Brazylii gubernator Ibaneis Rocha ogłosił w środę wieczorem, że wydarzenia sportowe i koncerty z udziałem dużej liczby osób zostaną zawieszone do 16 marca. Szkoły będą również zamknięte.

Gala UFC on ESPN+ 28 w Brazylii ma się odbyć w sobotę wieczorem w hali Nilson Nelson na której może zasiąść 16 000 kibiców. Jeśli dojdzie do sobotniego wydarzenia, w walce wieczoru Kevin Lee zmierzy się przeciwko brazylijskiemu specjaliście od parteru, Charlesowi Oliveirze.

Zobacz również: Straty branży MMA mogą iść w miliony złotych ale jestem dobrej myśli – Baysangur Edelbiev

UFC na ten moment nie skomentowała jeszcze decyzji gubernatora ale przedstawiciele organizacji nieoficjalnie potwierdzają, że są świadomi decyzji, ale nie są pewni, jak wpłynie ona sobotnią galę. Jak podają źródła, urzędnicy UFC prowadzą obecnie rozmowy z rządem, aby zrozumieć, w jaki sposób ta decyzja wpłynie na sobotnie wydarzenie.

Kilka organizacji MMA w tym KSW, FEN, Slugfest, Armia Fight Night, ARES FC, ONE Championship oraz Combate Americas całkowicie anulowało swoje najbliższe wydarzenia, albo ogłosiło plany zorganizowania imprezy za zamkniętymi drzwiami bez udziału kibiców.

UPDATE: Dzień medialny przed galą UFC w Brazylii został właśnie odwołany z powodu ogłoszenia gubernatora okręgu federalnego w Brazylii:

Zobacz również:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.