Gala UFC Brasilia na której Kevin Lee miał zmierzyć się z Charlesem Oliveirą może zostać pierwszym wydarzeniem organizacji UFC odwołanym z powodu światowej pandemii koronawirusa.

Brazylia w której na ten moment są 52 potwierdzone przypadki koronawirusa wprowadza surowe ograniczenia dotyczące imprez masowych. Gubernator okręgu federalnego w Brazylii Ibaneis Rocha, wydał w środę dekret odwołujący wszystkie wydarzenia sportowe lub koncerty, w których w ciągu następnych pięciu dni ma gościć ponad 100 osób.

Zobacz również: Oficjalna decyzja: Gala „KSW 53 Fight Code” została odwołana

Po dwóch potwierdzonych przypadkach koronawirusa w stolicy Brazylii gubernator Ibaneis Rocha ogłosił w środę wieczorem, że wydarzenia sportowe i koncerty z udziałem dużej liczby osób zostaną zawieszone do 16 marca. Szkoły będą również zamknięte.

Gala UFC on ESPN+ 28 w Brazylii ma się odbyć w sobotę wieczorem w hali Nilson Nelson na której może zasiąść 16 000 kibiców. Jeśli dojdzie do sobotniego wydarzenia, w walce wieczoru Kevin Lee zmierzy się przeciwko brazylijskiemu specjaliście od parteru, Charlesowi Oliveirze.

Zobacz również: Straty branży MMA mogą iść w miliony złotych ale jestem dobrej myśli – Baysangur Edelbiev

UFC na ten moment nie skomentowała jeszcze decyzji gubernatora ale przedstawiciele organizacji nieoficjalnie potwierdzają, że są świadomi decyzji, ale nie są pewni, jak wpłynie ona sobotnią galę. Jak podają źródła, urzędnicy UFC prowadzą obecnie rozmowy z rządem, aby zrozumieć, w jaki sposób ta decyzja wpłynie na sobotnie wydarzenie.

Kilka organizacji MMA w tym KSW, FEN, Slugfest, Armia Fight Night, ARES FC, ONE Championship oraz Combate Americas całkowicie anulowało swoje najbliższe wydarzenia, albo ogłosiło plany zorganizowania imprezy za zamkniętymi drzwiami bez udziału kibiców.

UPDATE: Dzień medialny przed galą UFC w Brazylii został właśnie odwołany z powodu ogłoszenia gubernatora okręgu federalnego w Brazylii:

Zobacz również:

26 KOMENTARZE

 1. W USA pewnie tez wszystkie gale UFC beda odwolane i chuj wie kiedy rusza z powrotem. I walka Nurmy z Fergim pojdzie sie jebac pewnie…

 2. Jak już są na miejscu wszyscy w sensie zawodnicy ze sztabami to niech przynajmniej zrobią bez publiczności z tego co kojarzę w przypadku odwoływanych walk tuż przed galą (patrz Gastelum vs Whittaker) UFC oddawało zawodnikom za obóz itd więc straty będą tak czy inaczej.

 3. Tony vs Khabib jest przeklęte. Znowu odwołają.

  wielokrotnie powtarzałem że do tej walki nie dojdzie :roberteyeblinking:

 4. wielokrotnie powtarzałem że do tej walki nie dojdzie :roberteyeblinking:

  Conor też to przewidział :irish:

 5. Coś czuję, że zaczną odwoływać galę za galą i kilka miesięcy bez UFC będzie  a tego sobie nie wyobrażam… :cry::wall::facepalm:

 6. Zrobić bez publiczności, bez tego bydła i tak będzie lepsza gala.

  no, ja bym wolał żeby gale odbywały się bez  publiczności niż przez kilka miesięcy nie mielibyśmy gali UFC…

 7. no, ja bym wolał żeby gale odbywały się bez  publiczności niż przez kilka miesięcy nie mielibyśmy gali UFC…

  Mają nowe studio APEX, więc tam mogą robić gale i nie będzie wielkich strat.

 8. Ten wirus mi zaczyna działać na nerwy

  Ten wirus rucha wszystkich kutasem. Tu wszystko zależy od niego to sobie ustalmy raz na zawsze.

  I fakt, walka Khabiba z Fergusonem nie odbędzie się. Każdy wiedział że się nie odbędzie ale nikt nie wiedział dlaczego. A teraz już wiecie.

 9. Odwołają to i inne gale. Najgorsze, że UFC 249 pójdzie się jebać, potem ramadan i prawdopodobnie dopiero we wrześniu zestawią ponownie Khabiba z Tonym :iamdone:

 10. Odwołają to i inne gale. Najgorsze, że UFC 249 pójdzie się jebać, potem ramadan i prawdopodobnie dopiero we wrześniu zestawią ponownie Khabiba z Tonym :iamdone:

  Śmiesznie będzie jak zestawia pewien rewanż, A dana już szykuje rączki

 11. Śmiesznie będzie jak zestawia pewien rewanż, A dana już szykuje rączki

  Acha, Tony'ego z Nurmą odwołają przez wirusa, ale zrobią galę z innym zawodnikiem :razz:utinlaugh:

 12. Acha, Tony'ego z Nurmą odwołają przez wirusa, ale zrobią galę z innym zawodnikiem :razz:utinlaugh:

  Chodzi mi że jak już wszystko będzie okey z tym wirusem i będa znów negocjacje

 13. Chodzi mi że jak już wszystko będzie okey z tym wirusem i będa znów negocjacje

  To dlaczego by mieli dawać kogoś innego jak już wszystko wróci do normy?

 14. Odwołają to i inne gale. Najgorsze, że UFC 249 pójdzie się jebać, potem ramadan i prawdopodobnie dopiero we wrześniu zestawią ponownie Khabiba z Tonym :iamdone:

  Do tego czasu ktorys znowu złapie kontuzje

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.