Niestety epidemia koronawirusa sieje żniwo wśród organizatorów imprez masowych. Wirus przenosi się drogą kropelkową, dlatego też organizatorzy są zmuszeni do organizowania wydarzeń bez udziału publiczności lub muszą szukać innego terminu. Dzisiaj do wiadomości publicznej dwie organizacje MMA w Polsce podały informację o przeniesieniu walk na inny termin.

Pierwsza z nich: MCF – Madness Cage Fighting

Szanowni Państwo,
z przykrością informujemy, że ze względu na obecną sytuacją epidemiologiczną i rozprzestrzenianiem się Koronawirusa SARS-CoV-2, Zarząd Spółki Madness Cage Fighting Sp. z o.o. podjął decyzję o przełożeniu kwietniowej gali MCF6 na inny termin.

Szanowni Państwo,z przykrością informujemy, że ze względu na obecną sytuacją epidemiologiczną i rozprzestrzenianiem się…

Publiée par MCF – Madness Cage Fighting sur Lundi 9 mars 2020

Druga: Slugfest

Szanowni Państwo,
w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną i rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19, Zarząd spółki Sport Produkcja Sp. z.o.o dbając o zdrowie kibiców i zawodników oraz obsługi zgodził się, aby impreza odbyła się w terminie późniejszym.

Szanowni Państwo, w związku z:- obecną sytuacją epidemiologiczną i rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2…

Publiée par Slugfest sur Lundi 9 mars 2020

Ciągle nie wiadomo jednak, co stanie się z galą KSW 53, a także innymi wydarzeniami sportowymi w najbliższym czasie. Główny Inspektor Sanitarny zalecił, aby odwoływać imprezy masowe powyżej 1000 osób. Jutro w tej sprawie premier – Mateusz Morawiecki spotka się z władzami związków sportowych i poruszy temat zakazu wpuszczania publiczności na wszelkie imprezy sportowe.

Jedno jest pewne, na tę chwilę założyciele organizacji KSW stwierdzili, że zrezygnują ze strefy fana w Łódzkiej Atlas Arenie. Chodzi o izolację zawodników od tłumu, o czym poinformował Martin Lewandowski w rozmowie z portalem Onet.

Jako organizacja podjęliśmy pewne działania, które mają zabezpieczyć przyjęcie dużej liczby osób. Postaramy się też w pewnym stopniu odizolować zawodników od tłumu. Między innymi zdecydowaliśmy, że tym razem nie będzie strefy fana, która od lat towarzyszyła eventom. Nie ma powodów do paniki. Brak strefy fana przy tej gali jest pewnym zdrowym środkiem asekuracyjnym, eliminującym dodatkowe ryzyko.

10 KOMENTARZE

  1. 1:0 dla szmatowirusa przeciwko KRS1. A żem myślał że uzupełnię kolekcję autografów w tym i od Cipka… :damjan:

  2. 1:0 dla szmatowirusa przeciwko KRS1. A żem myślał że uzupełnię kolekcję autografów w tym i od Cipka… :damjan:

    Kolejny rekord:kawulzbani:

  3. Kolejny rekord:kawulzbani:

    Który to już w tym roku?  Dla mnie to gala powinna odbyć się bez kibiców, ale po co wtedy rozkładać cały cyrk, albo odwołać wpiździet.

  4. Odwołają na pewno. Wojewoda dolnośląski już zakazał wszystkich imprez. W pozostałych województwach póki co są sugestie, ale pod presją pewnie zaraz to się zmieni.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.