Gala UFC 236: Holloway vs. Poirier 2, była pierwszym wydarzeniem amerykańskiej organizacji, które można było obejrzeć na terenie USA wyłącznie poprzez wykupienie usługi pay-per-view na platformie ESPN+. Wygląda jednak na to, że zabieg ten, który spowodował całkowitą rezygnację ze sprzedaż PPV w sieciach kablowych, przyniósł bardzo słaby wynik sprzedanych subskrypcji, o czym poinformował Dave Meltzer z Wrestling Observer.

Mówi się, że UFC 236 przyniosło znacznie mniej niż połowę z szacowanych 200 tysięcy subskrypcji dla tej gali w przypadku jej sprzedaży w starym systemie.

Może to być zatem jeden z najgorszych wyników sprzedaży PPV (obok gali UFC 224, która miała sprzedać około 80 tysięcy subskrypcji) ostatnich lat.

Warto przypomnieć, że sam Dana White tuż po gali zwrócił uwagę na problemy techniczne związane ze sprzedażą PPV w nowym systemie.

Następnym razem pójdzie znacznie lepiej. Będzie można wówczas zamawiać PPV poprzez aplikację. Będzie łatwiej i lepiej.

1 KOMENTARZ

  1. Łysy się musi jeszcze dużo nauczyć od Martina. Obczajcie sobie ostatni wywiad dla "Olkiewiczów" – na te suche liczby że było około 900tys widzów ostatniej gali, Martin wyjął telefon i podliczył że w peaku na świeczniku było ponad 4 miliony i co dziesiąty polak oglądał KSW. I wuj rekord 🙂

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.