Pogłoski o których mówiło się od paru tygodni okazały się faktem! Organizacja UFC oficjalnie potwierdziła zawarcie przełomowej umowy dotyczącej praw transmisyjnych z telewizją ESPN i The Walt Disney Company!

Pierwszymi efektami podpisanego porozumienia, począwszy od stycznia 2019 roku, będzie 15 ekskluzywnych gal rocznie, które pokaże internetowa platforma ESPN+. Będą one nosić nazwę “UFC on ESPN+ Fight Night” i na każdej z nich obejrzymy po 12 walk.

Kevin Mayer, członek zarządu w The Walt Disney Company, tak skomentował współpracę z UFC.

Jednym z celów ESPN+ jest dostarczenie kibicom każdej dyscypliny sportu treści, którą się pasjonują. Nasza umowa z UFC jest tego idealnym przykładem. Chcemy dostarczyć UFC rozentuzjazmowaną i stale rosnącą rzeszę fanów, a także zapewnić szeroki wachlarz transmisji gal na żywo, budując tym samym długą współpracą z liderem na rynku MMA.

Jimmy Pitaro, prezydent ESPN, dodaje.

Cieszymy się, że możemy pokazać światowej klasy wydarzenia UFC na ESPN+ i kanałach ESPN. To porozumienie obrazuje nasze starania, które wkładamy by dostarczać kibicom najlepsze produkty.

Właściciel UFC Dana White również skomentował podpisanie nowej umowy.

Jestem bardzo podekscytowany partnerstwem z The Walt Disney Company i ESPN, dzięki któremu nasz sport nadal będzie się rozwijał. UFC zawsze zawierało umowy z odpowiednimi ludźmi we właściwym czasie i ten przypadek nie jest żadnym wyjątkiem. Mamy teraz możliwość dostarczenia naszego produktu młodszej grupie widzów, gdziekolwiek są i kiedykolwiek będą mieli na to ochotę. Ta umowa jest strzałem w dziesiątkę dla UFC i ESPN.

Platforma ESPN+ kosztuje 4,99$ za miesiąc lub 49,99$ za cały rok. Niestety ta usługa nie jest jeszcze dostępna w Polsce.

Oprócz dodatkowych 15 gal rocznie, subskrybenci ESPN+ otrzymują dostęp do:

  • nowych sezonów “Dana White’s Contender Series” od czerwca 2019 roku
  • nowej serii, którą produkować będzie IMG Original Content
  • ekskluzywnych studio przed oraz po „UFC on ESPN+ Fight Night”
  • wideo z archiwalnych gal, walk i programów UFC
  • dodatkowych materiałów związanych z UFC, takich jak seria „UFC Countdown”, konferencje prasowe, ważenia

Fani w dalszym ciągu będą mogli wykupić subskrypcję UFC Fight Pass, obie platformy nie wykluczają się wzajemnie. ESPN+ oferuje również możliwość zakupu PPV na gale UFC, oczywiście za dodatkowym kosztem.

ESPN planuje wyprodukować dla swoich widzów ekskluzywne materiały związane z UFC, np. 30-minutowe zapowiedzi i analizy nadchodzących gal PPV. Dodatkowo stacja będzie prowadzić retransmisje starszych gal UFC.

Według nieoficjalnych doniesień Johna Ouranda, umowa została podpisana na 5 lat i jest warta 150 milionów dolarów.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.