erick-silva

(Fot. Sherdog.com)

Wielu zawodników jest niezadowolonych z powodu nowej umowy sponsorskiej UFC z firmą Reebok – twierdzą, że stracą przez to sporo pieniędzy, które dostawali regularnie od swoich sponsorów. Jednym z tych, którzy podają konkretne kwoty jest Erick Silva (MMA 18-5). Brazylijczyk twierdzi, że przez umowę z Reebokiem jego miesięczne przychody będą mniejsze o 40 tysięcy realów brazylijskich (po przeliczeniu – 12 tysięcy dolarów amerykańskich). Mówi o tym w wywiadzie dla Globo Esporte:

UFC zmieniło sposób wynagradzania zawodników przez nową umowę z Reebokiem, więc usiedliśmy z moim menadżerem, zrobiliśmy obliczenia i okazało się, że stracimy sporo pieniędzy – 40 tysięcy realów miesięcznie. To jest zbyt ostre dla tych z nas, którzy mają dużo innych sponsorów. To ich ogranicza – nie będą płacić takich kwot jak do tej pory, jeśli ich logotypy nie będą widoczne podczas pojedynku – a właśnie wtedy były one najbardziej eksponowane.

Mimo to Silva patrzy z optymizmem w przyszłość. Jego najbliższa walka z Rickiem Storym (MMA 18-8) jest ostatnią w kontrakcie i Brazylijczyk ma nadzieję, ze po tym pojedynku uda mu się podpisać korzystniejszą umowę:

Ja i mój menadżer rozmawiamy z Joe Silvą na temat możliwości zastąpienia w jakiś sposób tej straty finansowej. To jest ostatni pojedynek w moim kontrakcie, wiec chcę pokazać się z jak najlepszej strony, tak bym mógł w inny sposób zrekompensować straty z tytułu umowy z Reebokiem. Rozmowy idą dobrze – jest trudno, ale próbujemy [znaleźć wyjście z tej sytuacji – przyp. red.]

Silva zawalczy ze Storym w drugiej walce wieczoru finałowej gali The Ultimate Fighter Brazil 4, która odbędzie się 27 czerwca.

1 KOMENTARZ

  1. Przychylam się do głosu Escobara w tej sprawie. W końcu będą musieli dać zawodnikom więcej kasy/inne możliwości sponsorskie w czasie walki, inaczej wielu się od nich odwróci. Na koniec dnia albo UFC upadnie albo wszyscy będą zadowoleni. ZUFFA już wcześniej pokazała że wiedzą jak zarabiać pieniądze, więc bym się nie martwił szczególnie. Teraz niech się menago Silvy wykaże skillem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.