Edson Barboza, który w marcu podczas gali UFC Fight Night 106 odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu nie ukrywa swoich ambicji mistrzowskich. W rozmowie z MMAjunkie Radio stwierdził, że Conor McGregor nie jest prawdziwym mistrzem, a zostanie nim dopiero ten zawodnik, który zdobędzie pas tymczasowy w wadze lekkiej.

Uważam, że McGregor nie jest prawdziwym mistrzem. Owszem, ma pas, ale ja mam ponad 20 walk w tej kategorii wagowej. Ferguson ma ponad 10 walk. Khabib Nurmagomedov ma prawie 10 walk. Uważam, że prawdziwym mistrzem będzie ten zawodnik, który zdobędzie pas tymczasowym.

Oczywiście w pojedynku o tymczasowy pas Barboza widziałby właśnie siebie.

Liczę, że UFC da mi szansę walki z Tonym Fergusonem. On sam wspominał o tej walce, ja chcę tej walki równie. Mam nadzieję, że dostanę tę szansę od UFC.

Obaj zawodnicy mieli okazję już raz z sobą zawalczyć. W roku 2015 podczas gali The Ultimate Fighter 22 Finale, to jednak Ferguson okazał się lepszy.

To będzie rewanż i uważam, że ta walka ma sens. Ma sens dla mnie, ma również sens dla niego. On mówi, że nie chce czekać, a ja jestem gotowy. Ostatnia nasza walka, to było dobre starcie, jedno z najlepszych w tamtym roku. Wyobraźcie sobie pięć rund naszego starcia. To byłaby świetna walka.

28 KOMENTARZE

 1. Interim? A dlaczego, a komu to potrzebne?

  Kurwa dajcie pasy interim każdemu zawodnikowi z Top 5 z każdej kategorii wagowej, będzie unifikacji od chuja, chyba o to UFC chodzi ostatnio.

 2. Jak mnie wkurwia to pierdolenie że Conor nie jest mistrzem. W takim razie Pettis nie był, RDA nie był, Alvarez nie był.

 3. Więcej pasów tymczasowych więcej chce, druga strona ze Rudy Pajac nie chce bronić pasów. Jeden mu niby zabrali ale jak nie chce bronić drugiego to zabrać i drugi

 4. Jak mnie wkurwia to pierdolenie że Conor nie jest mistrzem. W takim razie Pettis nie był, RDA nie był, Alvarez nie był.

  Conor i Alvarez nie byli bo nigdy pasa nie obronili..

 5. Ja tam bym się nie zdziwił jakby Edson tym razem to ogarnął. On z walki na walke jest coraz lepszy i widać to jak cały czas sie rozwija.

 6. "Ja tam bym się nie zdziwił jakby Edson tym razem to ogarnął. On z walki na walke jest coraz lepszy i widać to jak cały czas sie rozwija."

  Akurat z Dariushem wyglądał słabiutko i punktował Barboze spokojnie , gdyby nie to kolano to pewnie Irańczyk zgarnąłby decyzje.

 7. "Ja tam bym się nie zdziwił jakby Edson tym razem to ogarnął. On z walki na walke jest coraz lepszy i widać to jak cały czas sie rozwija."

  Akurat z Dariushem wyglądał słabiutko i punktował Barboze spokojnie , gdyby nie to kolano to pewnie Irańczyk zgarnąłby decyzje.

  Gdybu babcia miala wasy…

 8. edson jest nudny jak flaki z olejem

  A Jake Shields to najbardziej efektownie walczący zawodnik na świecie. Aleś pierdolnął. :siara:

 9. A Jake Shields to najbardziej efektownie walczący zawodnik na świecie. Aleś pierdolnął. :siara:

  nie. edson mnie nudzi w chuj, jedyne co ma to tajming, dlatego tak to zaslepia wielu ludziom oczy. umie konczyc walki, ale sam ich przebieg jest nudny w chuj

 10. nie. edson mnie nudzi w chuj, jedyne co ma to tajming, dlatego tak to zaslepia wielu ludziom oczy. umie konczyc walki, ale sam ich przebieg jest nudny w chuj

  Ja sobie nie przypominam żadnej jego walki która by była nuda. Samo to jak on kopie już jest super do oglądania.  A jego walka z El Chuj Chujem była mega.

  Jego szczęka jest tylko podejrzana.

 11. W sumie z braku laku można by tą walkę zorganizować. 100x chętniej zobaczyłbym Ferga z Khabibem ale jest to raczej niemożliwe. Mimo, że nie jestem zwolennikiem pasów tymczasowych, tak w tej dywizji jest on potrzebny, bo za jakiś czas Conorowi zabiorą jego zabawkę i dobrze by  było mieć już następcę.

 12. Ja tam tonego zawsze chętnie pooglądam można by lepsze zestawienie zrobić ale to tez jest spoko :OK:a co do pasów tymczasowych jestem na nie ale to moje zdanie 😆

 13. Conor McGregor nie jest prawdziwym mistrzem, a zostanie nim dopiero ten zawodnik, który zdobędzie pas tymczasowy w wadze lekkiej

  Jeden z fajniejsztch Brazylijczyków, ale #favelalogic to mają jednak we krwi. 😎

 14. Uważam, że McGregor nie jest prawdziwym mistrzem. Owszem, ma pas, ale ja mam ponad 20 walk w tej kategorii wagowej. Ferguson ma ponad 10 walk. Khabib Nurmagomedov ma prawie 10 walk. Uważam, że prawdziwym mistrzem będzie ten zawodnik, który zdobędzie pas tymczasowym.

  Mistrzowi lekkiej najebał piórkowy turysta huehue

 15. A ja mam nadzieje, ze wroca stare dobre czasy (nie tak znowu odlegle) bez interimow-srimow, kiedy mistrz walczyl z kazdym nastepnym pierwszym pretendentem, nie wazne jak nudny by nie byl…

 16. A ja mam nadzieje, ze wroca stare dobre czasy (nie tak znowu odlegle) bez interimow-srimow, kiedy mistrz walczyl z kazdym nastepnym pierwszym pretendentem, nie wazne jak nudny by nie byl…

  Po UFC 212 nie będzie ani jednego interim, pytanie na jak długo. Do tej pory powstawały tylko ze względu na Conora i Jonesa.

 17. Po UFC 212 nie będzie ani jednego interim, pytanie na jak długo. Do tej pory powstawały tylko ze względu na Conora i Jonesa.

  I Caina…

 18. za duzo tych interim beltow. Ale Edsona z McGregorem to bym chcial zobaczyc, dobra bitka w stojce by byla 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.