Dana White i Eddie Hern

Eddie Hearn, jeden z najważniejszych promotorów bokserskich na świecie i szef grupy Matchroom, prowadzący między innymi karierę Anthony’ego Joshuy, mistrza świata wagi ciężkiej, zazdrosnym okiem spogląda na MMA i to w jaki sposób podchodzi się w tej branży do organizacji walk. Hearn zna szefa UFC, Danę White’a i jest pod wrażeniem tego, jak zbudowano amerykańską markę.

W najnowszej rozmowie dla Sky Sports Hearn przyznał, że chciałby dokonać rewolucji na bokserskim rynku i sprawić, że wyglądałby on zupełnie inaczej.

Jeśli spojrzy się na model biznesowy UFC, którego wszyscy zazdrościmy, to mamy jedną firmę i jeden pas i właśnie to chciałbym osiągnąć w boksie.

Eddie Hearn zdaje sobie jednak sprawę, że sytuacja w świecie boksu nie jest łatwa i zmiana całej branży może być bardzo trudna.

Będzie to oczywiście wymagało dużo pracy, ale przygotowujemy się do tego. Jest to  coś, do czego będziemy dążyć w trakcie naszego dalszego rozwoju i działań już w roku 2020.

Promotor przyznał też, że na rynku jest zbyt wiele pasów i aby zostać prawdziwym mistrzem świata zawodnik potrzebuje czterech pasów: WBC, WBA, IBF i WBO.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.