Dyrektor sportowy KSW, Wojsław Rysiewski, wypowiedział się na temat rozstania organizacji z byłym mistrzem, Ibragimem Chuzhigaevem. W przyszłości Chuzhigaev prawdopodobnie zwiąże się z jedną z amerykańskich organizacji.

Pod koniec tamtego roku informowaliśmy, że Ibragim Chuzhigaev, były mistrz kategorii półciężkiej KSW, nie zamierza kontynuować kariery w klatce polskiej organizacji. Nowego mistrza wyłoni turniej podczas lutowej gali KSW Epic, a na temat rozstania z Chuzhigaevem wypowiedział się dyrektor sportowy KSW, Wojsław Rysiewski. W rozmowie z portalem MMA – bądź na bieżąco, Rysiewski krótko opowiedział o kulisach rozmów z byłym mistrzem.

Kończył mu się kontrakt, zaproponowaliśmy nowe stawki, on oczekiwał znacznie wyższych. Ma nowego menadżera, dość znanego w świecie MMA, Aliego Abdelaziza, który zajmuje się trochę też przez swoje kontakty rosyjskie wyciąganiem zawodników z tego Kaukazu, niezależnie czy oni się identyfikują jako Rosjanie czy nie, ale ma tam dobre kontakty. Pewnie zaproponował mu, że znajdzie mu lepszy kontrakt w jednej z organizacji amerykańskich. Myślę, że to kwestia czasu, aż dowiemy się z którą.

Chuzhigaev (18-5 MMA) stoczył pod szyldem organizacji KSW trzy pojedynki. Zadebiutował w styczniu 2022 roku, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Tomasza Narkuna i zwyciężając pas mistrzowski kategorii półciężkiej. W dwóch kolejnych obronach 32-latek na punkty pokonał Ivana Erslana, a przez poddanie w drugiej rundzie Bogdana Gnidkę. 11 z 18 wygranych w karierze zdobywał przez skończenia przed czasem. Zawodnik jest niepokonany od 9 pojedynków, a w przeszłości występował także w klatce ACA. Być może w niedalekiej przyszłości zobaczymy go w PFL czy też UFC.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

Avatar of MMARocks.pl
MMARocks.pl

Cohones4Life

3,005 komentarzy 3,090 polubień

Dyrektor sportowy KSW, Wojsław Rysiewski, wypowiedział się na temat rozstania organizacji z byłym mistrzem, Ibragimem Chuzhigaevem. W przyszłości Chuzhigaev prawdopodobnie zwiąże się z jedną z amerykańskich organizacji. Pod koniec tamtego roku informowaliśmy, że Ibragim Chuzhigaev, były mistrz kategorii półciężkiej KSW, nie zamierza kontynuować kariery w klatce polskiej organizacji. Nowego mistrza wyłoni turniej podczas lutowej gali […]

Odpowiedz polub

click to expand...