Relacja i wyniki

Tegoroczne największe japońskie święto sportów walki – sylwestrowa gala Dynamite uświetnione było aż trzema pojedynkami o tytuły organizacji Dream.

W walce wieczoru Hiroyuki Takaya (15-8-1) odebrał tytuł w wadze piórkowej Bibiano Fernandesowi (MMA 8-3). Pierwsze dwie rundy pojedynku nie obfitowały w wiele skutecznych ofensywnych akcji. Obaj zawodnicy ograniczali się do ciosów z dystansu w stójce, a Takaya skutecznie bronił prób obaleń rywala. Rozstrzygnięcie starcia przyniosła ostatnia runda, w której Japończyk zdobył pozycję z góry i mocnymi ciosami z gardy przekonał sędziów punktowych do przyznania mu zwycięstwa.

Dużo krótsze były pojedynki o pasy w kategoriach półśredniej i ciężkiej. Marius Zaromskis (MMA 14-5) obronił tytuł w starciu z legendą Kazushim Sakurabą (MMA 26-15-1) po tym jak ulubieniec japońskiej publiczności doznał kontuzji ucha i już w połowie pierwszej rundy nie mógł kontynuować pojedynku. Jeszcze krócej trwało tytułowe starcie w królewskiej kategorii. Znakomity w tym roku Alistair Overeem (MMA 34-11) potrzebował jedynie 19 sekund by kombinacją kolana na korpus i prawego sierpowy wyłączyć światło ściągniętemu w ostatniej chwili Toddowi Duffe’emu (MMA 6-2).

W kolejnym starciu z serii Dream kontra Strikeforce, wreszcie japońska organizacja może poszczycić się wartościowy zwycięstwem. Tatsuya Kawajiri (MMA 27-6-2) dość wyraźnie wypunktował Josha Thomsona (MMA 18-4). Popularny Crusher w swoim stylu kontrolował pojedynek z góry, przechodził gardę i nawet dwukrotnie był bliski poddania rywala trójkątem rękami.

W innych pojedynkach na zasadach MMA Jason High (MMA 11-3) zafundował Hayato Sakuraiowi (MMA 35-12-2) czwartą porażkę z rzędu, chociaż tym razem Mach stoczył dość wyrównaną walkę. Wygrane do swoich rekordów dopisywali olimpijczycy w Judo: Satoshi Ishii (MMA 4-1) jedynie wypunktował niedoświadczonego w MMA kickboksera Jerome’a Le Bannera (MMA 3-2), a Hiroshi Izumi (MMA 4-1) zdominował i zastopował w trzeciej rundzie Ikuhisę Minowę (MMA 47-32-8). Były czołowy ciężki na świecie Sergei Kharitonov (MMA 17-4) wygrał pierwszy pojedynek w MMA od ponad dwóch lat nokautując kolanem Tatsuyę Mizuno (MMA 8-7), a Kazuyuki Miyata (MMA 11-7) zepsuł powrót na japońskie ringi Caolowi Uno (MMA 27-14-5) pokonując go decyzją sędziów.

Jak przystało na sylwestrową galę nie zabrakło też niespodzianek. Pojedynek na łączonych zasadach K-1 i Dream zakończył się sensacyjną porażką czołowego lekkiego na świecie Shinyi Aokiego. Mistrz Dream co prawda przetrwał rundę na zasadach K-1 z finalistą Grand Prix K-1 Max Yuichiro Nagashimą, głównie uciekając przed rywalem i co chwila próbując ekwilibrystycznych kopnięć, kradnąc tym samym upływający czas. Niestety dla niego w rundzie MMA już w czwartej sekundzie przy próbie obalenia nadział się na latające kolano rywala, które kompletnie pozbawiło go przytomności. Nieoczekiwany tryumf zanotował też były mistrz Strikeforce w wadze półciężkiej Gegard Mousasi. Ormianin mieszkający w Holandii wypunktował na zasadach K-1 czołowego kickboksera na świecie Kyotaro.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza Dream w wadze piórkowej
63 kg.: Hiroyuki Takaya pokonał Bibiano Fernandesa przez jednogłośną decyzję.

Pozostałe:

70 kg.: Tatsuya Kawajiri pokonał Josha Thomsona przez jednogłośną decyzję.
76 kg.: Jason High pokonał Hayato Sakuraia przez niejednogłośną decyzję.
63 kg.: Akiyo Nishiura zremisował z Tetsuyą Yamato przez większościowy remis.#

Pojedynek o pas mistrza Dream w wadze półśredniej
76 kg.: Marius Zaromskis pokonał Kazushiego Sakurabę przez TKO (decyzja lekarza po rozcięciu ucha), 1 runda, 2:16.

Open.: Satoshi Ishii pokonał Jerome’a Le Bannera przez jednogłośną decyzję.

Pojedynek o tymczasowy pas mistrza Dream w wadze ciężkiej
Open.: Alistair Overeem pokonał Todda Duffee przez KO (lewy sierpowy), 1 runda, 0:19.

70 kg.: Yuichiro Nagashima pokonał Shinyę Aokiego przez KO (latające kolano), 2 runda, 0:04.^
Open.: Gegard Mousasi pokonał Kyotaro przez jednogłośną decyzję.#
Open.: Sergei Kharitonov pokonał Tatsuya Mizuno przez TKO (prawe kolano), 1 runda, 1:25.
Open.: Hiroshi Izumi pokonał Ikuhisę Minowę przez TKO (uderzenia w parterze), 3 runda, 2:50.
63 kg.: Hideo Tokoro pokonał Kazuhisę Watanabe przez poddanie (balacha z góry), 3 runda, 2:02.
65 kg.: Kazuyuki Miyata pokonał Caola Uno przez jednogłośną decyzję.
76 kg.: Andy Ologun pokonał Katsuakiego Furukiego przez jednogłośną decyzję.
Open.: Walka Shinichiego Suzukawy z Bobem Sappem została odwołana po wycofaniu się Sappa.

^ pojedynek wg specjalnych reguł Dream (1r. K-1, 2r. MMA)
# pojedynek K-1
v pojedynek wg specjalnych reguł IGF (bez rękawic, uderzenia otwartą dłonią)

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.