Dwukrotny zwycięzca turnieju PFL w kategorii lekkiej i aktualny mistrz tej dywizji, Natan Schulte, będzie pierwszym rywalem Marcina Helda w klatce PFL. W turnieju wystąpią także m.in. były mistrz UFC, Anthony Pettis, czy Lance Palmer.

Pierwsze walki odbędą się tak jak informowaliśmy 23 kwietnia tego roku. Zobaczcie całą drabinkę turnieju w kategorii lekkiej:

Kibice MMA w Polsce w końcu doczekają się powrotu Helda (26-7 MMA) do klatki mieszanych sztuk walki. Ostatni raz, 29-letni zawodnik, walczył w czerwcu 2019 roku, pokonał wtedy na punkty Diega Brandao. Wcześniej Held poddaniami odprawiał Musę Khamanaeva i Callana Portera, na punkty pokonał natomiast Nasrata Haqparasta w swojej ostatniej walce dla organizacji UFC.

Schulte (20-3-1 MMA) to jeden z głównych faworytów do zwycięstwa turnieju PFL w wadze lekkiej. Niepokonany od dziesięciu pojedynków. W 2018 roku pokonał Chrisa Wade’a, Jasona Higha, Chrisa Wade’a i Rashida Magomedova, aby zdobyć tytuł mistrzowski w swojej kategorii. Rok później Brazylijczyk przedłużył serię wygranych pokonując Yincanga Bao, Jessego Ronsona, Ramseya Nijema, Akhmeta Alieva i Loika Radzhabova, ponownie wygrywając turniej.

Warto oczywiście przypomnieć, że gale PFL będą transmitowane w TVP.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.