Dwukrotny zwycięzca turnieju PFL w kategorii lekkiej i aktualny mistrz tej dywizji, Natan Schulte, będzie pierwszym rywalem Marcina Helda w klatce PFL. W turnieju wystąpią także m.in. były mistrz UFC, Anthony Pettis, czy Lance Palmer.

Pierwsze walki odbędą się tak jak informowaliśmy 23 kwietnia tego roku. Zobaczcie całą drabinkę turnieju w kategorii lekkiej:

Kibice MMA w Polsce w końcu doczekają się powrotu Helda (26-7 MMA) do klatki mieszanych sztuk walki. Ostatni raz, 29-letni zawodnik, walczył w czerwcu 2019 roku, pokonał wtedy na punkty Diega Brandao. Wcześniej Held poddaniami odprawiał Musę Khamanaeva i Callana Portera, na punkty pokonał natomiast Nasrata Haqparasta w swojej ostatniej walce dla organizacji UFC.

Schulte (20-3-1 MMA) to jeden z głównych faworytów do zwycięstwa turnieju PFL w wadze lekkiej. Niepokonany od dziesięciu pojedynków. W 2018 roku pokonał Chrisa Wade’a, Jasona Higha, Chrisa Wade’a i Rashida Magomedova, aby zdobyć tytuł mistrzowski w swojej kategorii. Rok później Brazylijczyk przedłużył serię wygranych pokonując Yincanga Bao, Jessego Ronsona, Ramseya Nijema, Akhmeta Alieva i Loika Radzhabova, ponownie wygrywając turniej.

Warto oczywiście przypomnieć, że gale PFL będą transmitowane w TVP.

33 KOMENTARZE

 1. To powalczył Heldzik o milion!

  :stevecarell:

  Ale mu kurwa dzika dali, co? Ja i tak wierzę. Wojna HELD!!!

 2. Przeciez to 1 walka w regularnym sezonie. Walcza chyba kazdy z kazdym i dopiero potem jest play-off? To nie od razu turniej, prawda?

 3. No i bardzo dobrze. Urwie mu kopyto i jeden kandydat już będzie wyeliminowany – tego się tak szybko nie leczy.

  Marcin urwij mu cokolwiek!

 4. Marcin sam mówił, że chciałby walczyć najpierw albo z Pettisem bo ma największą rozpoznawalność i najciekawszą karierę albo z Schulte bo jest najlepszy. Spełniło się, pozostało nam trzymać kciuki. Swoją drogą ten turniej wygląda bardzo interesująco i z chęcią obejrzę wszystko jeżeli tylko będę miał możliwość.

 5. Wytłumaczy mi ktoś jak działa ten cały turniej?

  Co to znaczy sezon zasadniczy a później play off

  Jak wygląda drabinka walki

  oni chyba dostają jakaś podstawę za samą walkę a zwyciesca całości dostaje milion bugsów?

 6. Marcin sam mówił, że chciałby walczyć najpierw albo z Pettisem bo ma największą rozpoznawalność i najciekawszą karierę albo z Schulte bo jest najlepszy. Spełniło się, pozostało nam trzymać kciuki. Swoją drogą ten turniej wygląda bardzo interesująco i z chęcią obejrzę wszystko jeżeli tylko będę miał możliwość.

  Mówił tak,bo to najgłośniejsze nazwiska,a w głębi duszy pewnie było "oby,tylko nie oni,oby,tylko nie oni" :razz:łacz:

 7. Polakowi zawsze wiatr w oczy i kłody pod nogi! Jakby nie mogli w finale się spotkać. Ale cóż War Held !!! Oby była niespodzianka

 8. Wytłumaczy mi ktoś jak działa ten cały turniej?

  Co to znaczy sezon zasadniczy a później play off

  Jak wygląda drabinka walki

  W sezonie regularnym każdy zawodnik toczy 2 walki. Za wygraną 3 punkty, za remis 1, za skończenie w 1. rundzie 3 punkty, w 2. 2 punkty, w 3. 1 punkt. 8 najlepszych przechodzi do playoff. A tam już systemem pucharowym. 8. walczy z pierwszym, 7. z drugim itd.

 9. W sezonie regularnym każdy zawodnik toczy 2 walki. Za wygraną 3 punkty, za remis 1, za skończenie w 1. rundzie 3 punkty, w 2. 2 punkty, w 3. 1 punkt. 8 najlepszych przechodzi do playoff. A tam już systemem pucharowym. 8. walczy z pierwszym, 7. z drugim itd.

  Właśnie dlatego bardzo pechowo trafił Marcin, oczywiście kibicuję i trzymam kciuki, ale Schulte będzie ciężki do przejścia, przede wszystkim mocne zapasy i klincz, bardzo przyzwoita stójka i będzie cholernie trudny do poddania (czarny pas BJJ). Nie bardzo wiem czym Held miałby go zaskoczyć. Obym się mylił. Jedziesz z nim Marcin!

 10. Ale kogo miałby trafić?Tam nie ma leszczy . To nie KSW.

  Może tym razem się uda i przełamie Heldowego pecha.

  Jaram się tym turniejem . Mam nadzieję, że nie przegapię

 11. Ja ma wygrać milion, to i tak go musi pokonać. Szkoda trochę, że po takiej pauzie nie zrzuci rdzy na kimś słabszym, ale i tak wierzę w Marcina.

 12. W sezonie regularnym każdy zawodnik toczy 2 walki. Za wygraną 3 punkty, za remis 1, za skończenie w 1. rundzie 3 punkty, w 2. 2 punkty, w 3. 1 punkt. 8 najlepszych przechodzi do playoff. A tam już systemem pucharowym. 8. walczy z pierwszym, 7. z drugim itd.

  Nie pozostaje nic innego tylko rzucić się po nogę w pierwszej albo drugiej rundzie. Jak się uda to awans prawie pewny. Jak nie to to samo w drugiej walce.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.