Według informacji Ariela Helwaniego z ESPN, mocno wyczekiwana walka Dustina Poiriera z Conorem McGregorem która miała się odbyć 23 stycznia na gali UFC 257, może ostatecznie nie dojść do skutku.

Po tym jak Dustin Poirier i Conor McGregor zgodzili się kilka tygodni temu na charytatywny sparing, Dana White oficjalnie zaproponował czołowym zawodnikom wagi lekkiej pojedynek do jakiego miało by dojść 23 stycznia na gali UFC 257.

Niestety według informacji ESPN, do walki może nie dojść ponieważ UFC wciąż czeka na podpis „Diamonda” pod kontraktem. Poirier ma być nie zadowolony z zaproponowanych mu warunków i nie podpisał jeszcze umowy na starcie z Irlandczykiem. Ponieważ walka nie została oficjalnie ogłoszona przez organizację, szef UFC jest skłonny zastąpić Dustina Poiriera, Justinem Gaethje i to właśnie on mógłby się zmierzyć z Conorem McGregorem na pierwszej dużej gali UFC w 2021 roku.

„On jest powodem, dla którego walka Fergusona z Poirierem nie odbyła się 24 października i może być przyczyną, dla której walka McGregor vs Poirier nie odbędzie się 23 stycznia” – relacjonuje Ariel Helwani z ESPN. „To nie znaczy, że Poirier robi coś złego, po prostu próbuje wynegocjować umowę, z której będzie zadowolony, ale stanowiska negocjacyjne obu stron są nadal zbyt dalekie od siebie. Tak działa ten biznes.

„UFC stwierdziło, że będzie skłonne zastąpić Poiriera, Justinem Gaethje (lub nawet innym zawodnikiem). Oczywiście, żeby tak się stało, McGregor musiałby być się na zgodzić na nową walkę. Szczerze mówiąc nie jestem pewien, czy tak się stanie. Gaethje przegrał ostatnią walkę oraz w przeszłości publicznie krytykował McGregora, szczególnie to jakim jest ojcem”.

Według Helwaniego, „The Notorious” może być w tym momencie największym sojusznikiem Poiriera w negocjacjach z UFC. Jeśli Irlandczyk powie, że będzie walczył tylko z Poirierem, UFC będzie zmuszona sięgnąć głębiej do kieszeni i zaoferować lepsze warunki „Diamondowi” aby doszło do walki.

Jeśli jednak McGregor z powodu braku aktywności w 2020 roku zdecyduje, że jest otwarty na inne opcje, ponieważ chce po prostu walczyć, Poirier znajdzie się ciężkiej sytuacji negocjacyjnej.

Conor McGregor nie walczył od czasu styczniowej gali UFC 246, kiedy to w świetnym stylu odprawił w pierwszej rundzie weterana, Donalda Cerrone. W międzyczasie Dustin Poirier pokonał w czerwcu Dana Hookera, podczas gdy Justin Gaethje przegrał mistrzowską walkę z Khabibem Nurmagomedovem na gali UFC 254.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.