Choi

Po kolejnym szybkim zwycięstwie Doo Ho Choi (MMA 14-1) czuje swoje pięć minut. Od jakiegoś czasu stara się medialnie podburzyć Cuba Swansona (MMA 23-7) twierdząc, że ich pojedynek skończyłby tak samo, jak trzy poprzednie, czyli w pierwszej rundzie. Zdaniem „Koreańskiego Superchłopca” szybkie zwycięstwo nad Swansonem otworzyłoby mu drogę do starć z najlepszymi, co powiedział w rozmowie z FloCombat.

Mógłbym powiedzieć, że chcę bić się z Jose Aldo czy Conorem McGregorem, ale nie jestem typem gościa, który opowiada o nierealnych planach. Śledziłem Cuba od dawna i uważam go za twardego rywala. Jeśli skończę go w pierwszej rundzie, myślę, że mogę śmiało rzucić wyzwanie McGregorowi lub Aldo.

W rozmowie Doo Ho Choi wspomniał także swojego ostatniego rywala – Thiago Tavaresa, którego znokautował w pierwszej rundzie podczas finałowej gali TUF 23 w lipcu tego roku.

Przed walką z Tavaresem wielu mówiło, że to będzie mój najtrudniejszy pojedynek i największy test, który pokaże, w jakim punkcie się znajduję. Ja już wcześniej byłem przekonany, że znokautuję go w pierwszej rundzie. To była świetna walka, która pokazała światu na co mnie stać.

Przydomek „Koreański Superchłopiec” jest idealnym odzwierciedleniem tego, jakim zawodnikiem od kilku lat jest dwudziestopięciolatek. Od czerwca 2010 roku jest on na fali 12 zwycięstw z rzędu, z czego tylko jedno zakończyło się decyzją sędziowską.

To połączenie trzech elementów: siły, techniki i szybkości, a także dodatkowego sekretu, który posiadam. To dlatego ludzie nazywają mnie „Koreańskim Superchłopcem”. Kiedy zacząłem nokautować weteranów z Japonii, taki przydomek nadali mi fani.

Doo Ho Choi jest pewny swoich umiejętności oraz tego, jak potoczyłaby się jego walka ze Swansonem.

Uważam, że mogę znokautować w zasadzie każdego i często wizualizuję sobie to w głowie. Cuba też znokautuję, już w pierwszej rundzie.

21 KOMENTARZE

 1. Przynajmniej wie ze nie moze od razu wyzwac najlepszego. Najpierw Aldo i Conor a potem moze myslec o Maxie.

 2. Chłop ma ogromną wiedzę jeśli chodzi o stójkę. Kiedyś czytałem z nim wywiad ale nie mogę teraz tego znaleźć.

 3. halibut

  Przynajmniej wie ze nie moze od razu wyzwac najlepszego. Najpierw Aldo i Conor a potem moze myslec o Maxie.

  Pettis ubije Twojego Maxa bez żadnego problemu, kwestia zestawienia tej walki.

  Co do samego Koreańczyka – mega ciekawy chłopak, myślę, że warto śledzić jego losy.

 4. DiKaunt

  Pettis ubije Twojego Maxa bez żadnego problemu, kwestia zestawienia tej walki.

  Co do samego Koreańczyka – mega ciekawy chłopak, myślę, że warto śledzić jego losy.

  I to ja mu wywróżyłem kaosa ostatniego w którymś Bębnie :mamed:

 5. "I haven't even shown half of my skills yet. That's because I haven't met an opponent who could draw out most of my skills in me. In that sense, Cub Swanson is a good opponent. I think I will be able to show how intricate and superior my striking really is."
  "A lot of people mistake my ability to counter-punch on pure athleticism and my reaction speed. They say my accuracy is just a talent I was born with, but they are very wrong. It is very difficult to punch reactionary without setting up the positioning of my opponent. People have to understand that my whole movement and the way I stalk my opponents with my footwork is creating the opportunity of the counter punch before I even throw a punch. You must predict the opponents movement if you want to land the perfect punch. That is the only way you can be truly accurate.
  If I have to make a comparison, I am like a sniper waiting for the exact moment for my opponent to start putting his finger on the trigger. I force my opponents into doing that. Every movement I do is setup to create a route where I will be able to start hunting him. By the time they know they are in a trap, it is too late. Only fans who understand high level striking will be able to appreciate the subtle things I do in the cage."
  "I have no problems with brawling. Honestly, I loved to exchange punches, but I began to research how to become a counter-puncher and the art of hitting without getting hit. I wanted to become more efficient and that made counter-punching become naturally my main style. I am still confident in brawling. If that situation arises I am ready to exchange. I loved to brawl early in my career."


  [​IMG]

 6. Trochę śmieszne jak chłopaczek z piórkowej mówi, że może znokautować w zasadzie każdego.  ;D

 7. Nie sądzicie, że ten chłopak powinien zostać już rzucony na głęboką wodę? Mogli mu chociaż dać BJ Penna do odstrzału, żeby się w końcu wybił.

 8. Kurde, przez te ich imiona myślałem, że to wywiad z rywalem Cro Cop'a w Rizin 😀
  Ho Choi to kawał przeskurwiela w klatce. Zobaczyłbym go Mendesem, ale on jest zawieszony 🙁

 9. Paps

  Jak chce się z Conorem bić to będzie musiał trochę przymasować

  Ma czas, stoi w dłuuuuugiej kolejce. 😎

 10. Miszon

  Kurde, przez te ich imiona myślałem, że to wywiad z rywalem Cro Cop'a w Rizin 😀
  Ho Choi to kawał przeskurwiela w klatce. Zobaczyłbym go Mendesem, ale on jest zawieszony 🙁

  Juz chyba nie 😉 chyba że zawieszonych tez sie poddaje testom.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.