Wygląda na to, że kolejna gala UFC odbędzie się na Florydzie. Początkowo UFC 249 miało odbyć się 18 kwietnia na Brooklynie ale te plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Organizacja chciała przenieść wydarzenie do Kalifornii, lecz ostatecznie gala została zablokowana oraz nie doszło do niej w ustalonym terminie.

Teraz UFC 249 ma odbyć się 9 maja na Florydzie w USA. Informację podało MMA Fighting, które rozmawiało z anonimową osobą z wiedzą o planach organizacji. Co ważne, potwierdzili także, że zawodnicy mają udać się do Jacksonville, skąd zostaną przetransportowani do miejsca docelowego gali.

Gubernator Florydy, Ron DeSantis, w kwietniu potwierdził, że takie wydarzenia jak m.in. gale MMA będą mogły odbyć się w tym stanie. Prawo umożliwia tam organizację wydarzeń, w których udział biorą „profesjonalni sportowcy, produkcja, media, dyrektorzy i inni pracownicy, którzy potrzebni są do stworzenia takiej produkcji.”

„The Florida State Boxing Comission” potwierdziło MMA Fighting, że są gotowi na wsparcie takiej produkcji, jeśli tylko będą przestrzegać przepisów. Komisja brała już udział w jednej profesjonalnej gali MMA podczas pandemii, gdzie zastosowane były zasady społecznego dystansowania oraz oczywiście brak publiczności.

Walką wieczoru UFC 249 ma być pojedynek o tymczasowy pas mistrzowski kategorii lekkiej UFC pomiędzy Tonym Fergusonem a Justinem Gaethje. Wtedy mają też zmierzyć się m.in. Henry Cejudo i Dominick Cruz czy Francis Ngannou i Jairzinho Rozenstruik.

Nowa rozpiska UFC 249.

ZOBACZ TAKŻE: DANIEL CORMIER WYCHWALA TONYEGO FERGUSONA

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.