Chociaż gala UFC 249 zbliża się wielkimi krokami, cały czas nie wiadomo gdzie może się odbyć. Nie wiadomo również, czy faktycznie do wydarzenia dojdzie, ale szef UFC usilnie pracuje nad tym, żeby całość została zrealizowana.

Zobacz również: Dana White potwierdza – UFC 249 bez Khabiba Nurmagomedova

Jeśli do gali dojdzie, Dominick Cruz, były mistrz UFC, uważa że może to być najchętniej oglądane wydarzenie w historii.

Pomyślcie ile oczu zwróci się na tę galę w sytuacji, w której wszystkie inne sporty nie działają. Ludzie są spragnieni sportowej rozrywki i jeśli będą mogli ją zobaczyć tam gdzie rywalizują z sobą dwie osoby i ktoś im wytłumaczy o co chodzi w tym sporcie, to może okazać się, że będzie to najchętniej oglądana gala w historii. Istnieje taka możliwość i uważam, że może to być niezwykle motywujące dla całego świata, który zatrzymał się z powodu pandemii.

Cruz w rozmowie dla serwisu MMA Fighting dodał też, że MMA jest idealnym sportem do podtrzymania ludzi na duchu w trakcie walki z koronawirusem.

To jest prawdziwa szansa, zwłaszcza, że MMA to najszybciej rozwijający się sport na świecie. W samej walce pokazujemy, że po ciosach trzeba się podnosić i walczyć dalej. Jeśli warto pokazać dziś jakiś sport, to jest nim właśnie MMA.

Do gali UFC 249 ma dojść 18 kwietnia.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.