dan_henderson

(Fot. Sherdog.com)

UFC z gali na galę utrzymuje podobną oglądalność, podczas gdy ostatnie wydarzenie spod szyldu World Series of Fighting obejrzało niemal dwukrotnie więcej widzów niż poprzednią, 20. galę WSOF. 

Sobotnia gala UFC Fight Night: Henderson vs. Boetsch, według Sports TV Ratings, przyciągnęła przed odbiorniki telewizyjne średnio 950 tysięcy widzów. Oznacza to trzecią największą oglądalność z ośmiu gal z cyklu UFC Fight Night transmitowanych w tym roku na antenie stacji Fox Sports 1. Kartą wstępną obejrzało średnio o 170 tysięcy widzów mniej. Nie znamy jeszcze wartości peaku oglądalności, ale można przypuszczać, że przypadł on na główne danie gali, czyli pojedynek Dana Hendersona z Timem Boetschem.

Warto odnotować, że z gal transmitowanych w tym roku na antenie Fox Sports 1, najlepsze ratingi wykręciły dwa wydarzenia, które były transmitowane w niedziele. Styczniową galę firmowaną nazwiskami Conora McGregora i Dennisa Sivera obejrzało średnio aż 2 miliony 750 tysięcy widzów. Druga na podium jest gala UFC Fight Night: Mir vs. Bigfoot z oglądalnością rzędu 1,2 miliona widzów. Ostatnia gala UFC z Danem Hendersonem na rozpisce wykręciła więc najlepszą oglądalność w tym roku z gal transmitowanych w sobotę. Dla przypomnienia, galą UFC Fight Night:  Condit vs. Alves, która odbyła się tydzień wcześniej, obejrzało średnio 813 tysięcy widzów.

Znamy też ratingi gali World Series of Fighting 21, która odbyła się 5 czerwca w Edmonton. Galę, której głównym daniem była walka o pas mistrzowski dywizji piórkowej między Lancem Palmerem a Chrisem Horodeckim, obejrzało średnio 203 tysiące widzów. Trzeba ocenić ten wynik jako dobry, gdy porównamy go z poprzednią galą WSOF firmowaną nazwiskami Davida Brancha i Jessego McElligotta. To kwietniowe wydarzenie przyciągnęło przed odbiorniki telewizyjne zaledwie 128 tysięcy widzów.

4 KOMENTARZE

  1. Szczerze? To nie była słaba rozpiska. Serio, miała dobrych zawodników, co widać po wynikach. Mnie zaskoczyła frekwencja, chociaż 60% areny to nie tak znowu mało, jak niektórym się wydaje

  2. Nikt poza mną z Cohones nie oglądał WSOF21mimo, że był legalny stream (wstyd). A co do UFC FN68 to całą robotę zrobił HENDO.

  3. Bardzo dobrze dla UFC że ta gala osiągnęła wysoką oglądalność. Takimi galami można przyciągnąć uwage niedzielnych kibiców na dłużej.

  4. Powiedzcie czy mi się coś pieprzy czy dobrze pamiętam. Były tu kiedyś jakieś rozmowy o tym co pierwsze upadnie MMA Attack czy WSOF ? 😆

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.