fot. Esther Lin/ MMAFighting.com

Starcie Joanny Jędrzejczyk (MMA 16-3) z Weili Zhang (MMA 21-1) zostało nominowane do corocznych, prestiżowych nagród World MMA Awards w kategorii Najlepsza Walka Roku. Dziennikarze ESPN wskazali, że ich zdaniem, było to najlepsze starcie pierwszego półrocza 2020 roku. Z takimi opiniami nie zgadza się Rose Namajunas, była mistrzyni UFC, która dwa razy pokonała Jędrzejczyk.

Zobacz również: World MMA Awards – Jędrzejczyk, KSW i Martin Lewandowski nominowani

To była świetna walka i obie na pewno są prawdziwymi dzikuskami. Wydaje mi się jednak, że to, co ludzie opowiadają o tym, że to była najlepsza walka w historii itd. nie jest dobre. Nie sądzę, aby określenie czegoś mianem najlepszej walki na podstawie tego, co mówią ludzie, było dobrym rozwiązaniem. Gdy myśli się o najlepszych walkach, na które wskazują ludzie, zazwyczaj są to starcia, w których widać braki w obronie. Jeśli zawodnicy przyjmują sporo ciosów, to trudno mówić o najlepszej walce w historii.

Namajunas w rozmowie dla ESPN wskazał również jakie starcie mogłoby być dla niej walką roku.

Moim zdaniem jedną z najlepszych walk w ostatnim czasie było starcie Josh Emmett vs. Shane Burgos. To był piękny pokaz dwóch różnych stylów walki. Dla mnie to była właśnie walka roku.

Rose Namajunas powróci do klatki podczas gali UFC 251 i zawalczy w niej po raz drugi z Jessicą Andrade.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.