Mouse Demetrious Johnson

(Fot. Sherdog.com)

Demetrious Johnson (MMA 21-2, 1. w rankingu MMARocks) ostatni raz w oktagonie pojawił się we wrześniu, na gali UFC 178. Pokonał wtedy Chrisa Cariaso. Była to jego piąta skuteczna obrona pasa mistrzowskiego dywizji muszej UFC. Do niedawna wydawało się, że kolejnym pretendentem do tytułu będzie zwycięzca pojedynku Ian McCall vs. John Lineker, jednak fakt, że ten ostatni nie wypełnił limitu wagowego przed ostatnią walką, pokrzyżował szyki włodarzom UFC. Zanosi się na to, że „Hands of Stone” zmieni kategorię wagową, przez co przyszłość Johnsona stała się niejasna.

Demetrious podczas wywiadu z MMA Sucka wskazuje termin, w którym mógłby stoczyć kolejną walkę. Zawodnik chciałby znaleźć się na karcie walk gali UFC 187:

Celuję w galę, która odbędzie się 23 maja – w Dzień Pamięci Narodowej.

„Might Mouse” wskazuje też rywala, z którym prawdopodobnie stoczy kolejny pojedynek:

Będę w skupieniu czekać na kolejne wyzwanie. Jestem niemal pewien, że będzie to Horiguchi, który ma ostatnio dobrą passę. Pokonał powracającego po rocznej przerwie Louisa Gaudinota. Czekam aż UFC da mi znać i wracam do pracy.

Kyoji Horiguchi (MMA 15-1, 11. w rankingu MMARocks) wydaje się relatywnie logicznym pretendentem w tym momencie. 24-letni Japończyk od czasu debiutu w UFC w październiku 2013 roku wygrał cztery kolejne pojedynki.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.