pudzianowski i rutkowski

Daniel Rutkowski walczył do tej pory nie tylko w zapasach, boksie i MMA, dawniej brał też udział w zawodach strongmanów.

Daniel Rutkowski walczy w zawodowym MMA od roku 2015. Wcześniej rywalizował na matach zapaśniczych i właśnie tam odnosił swoje pierwsze sukcesy sportowe, a do sportu trafił dzięki braciom, o czym opowiedział w rozmowie dla KSW.

Moi starsi bracia ćwiczyli zapasy. Ja natomiast byłem bardzo aktywnym dzieckiem. Oni mieli się mną opiekować, więc zabrali mnie na salę. Miałem 6 lat. Chodziłem z nimi i bawiłem się. W tamtych czasach za bardzo nie było z tego pieniędzy i bracia musieli w końcu wybrać pracę zamiast sportu. Oni poszli w swoją stronę, a ja zostałem i ostatecznie przerodziło się to w moje życie.

Potem przyszła kolej na MMA i boks. To jednak nie jedyne sportowe przygody Daniel Rutkowskiego. Pretendent do pasa wagi piórkowej startował też swego czasu w zawodach strongaman. O tym jak mu szło opowiedział w poniższym materiale przygotowanym przez KSW, a na końcu zaproponował też małe starcie z Mariuszem Pudzianowskim w strongamanach.

Daniel Rutkowski to były czempion organizacji FEN i Babilon MMA, których mistrzowskie pasy posiadał w tym samym czasie. 32-latek z Radomia w okrągłej klatce zadebiutował na gali KSW 64 efektownie nokautując Filipa Pejicia.

Teraz Daniel stanie do boju mistrzowskiego, który odbędzie się 19 marca. Pojedynek o mistrzowski pas kategorii piórkowej, w którym Salahdine Parnasse zmierzy się z Danielem Rutkowskim będzie główną atrakcją gali KSW 68 w Radomiu.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

5 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Cyklop Schabowy

PRIDE FC
Lightweight

6,400 komentarzy 13,418 polubień

No proszę, Rutek brał jeszcze udział w zawodach Strongman i wcale nie kończył ostatni, i to przy ponad 100 kg chłopach. Daniel, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili

Odpowiedz 1 Like

R
Ragnar L

Jungle Fight
Heavyweight

422 komentarzy 1,008 polubień

Nigdy nie poznałem na żywo gościa który mówi i jednocześnie śmieje się z tego co sam mówi dziwna akcja nie wiem o co chodzi z tym typem.

Odpowiedz 1 Like

Khebabib

Bellator
Heavyweight

4,784 komentarzy 8,680 polubień

Daniel pozytywna mordeczka. Przyjemniej się go słucha od Kangura.

Odpowiedz 1 Like

Komentator Internetu

KSW
Middleweight

5,510 komentarzy 11,184 polubień

Daniel wydaje się bardzo pozytywnym człowiekiem. W sumie nie obraziłbym się gdyby wygrał z Salahdinem.

Odpowiedz 3 polubień

LeeBuLee

UFC
Flyweight

7,951 komentarzy 6,285 polubień