Daniel Cormier został pierwszym zawodnikiem w historii MMA który przeszedł 50 testów antydopingowych przeprowadzonych przez antydopingową organizację USADA. Kilka dni temu informowaliśmy o podobnym sukcesie byłej mistrzyni Holly Holm ale jak się okazało, to „DC” jako pierwszy przekroczył barierę 50 testów USADA.

Do grona zawodników którzy przeszli 25 testów USADA w tym miesiącu dołączył również polski zawodnik wagi ciężkiej Marcin Tybura oraz Gilbert Burns, Thomas Almeida, Katlyn Chookagian, Nik Lentz,, Eddie Wineland, Alex Morono, Anthony Smith, Max Griffin, Cortney Casey.

Były mistrz wagi półciężkiej i ciężkiej UFC, Daniel Cormier został pierwszym sportowcem MMA który w ramach programu antydopingowego amerykańskiej agencji USADA bezbłędnie przeszedł 50 testów. Były mistrz w czwartek został uhonorowany przez wiceprezesa UFC do spraw Zdrowia i Wydajności, Jeffa Novitzky`ego podczas wydarzeń związanych z promocją gali UFC 248:

41-letni Cormier (22-2 MMA) w ciągu 14 lat kariery w zapasach i MMA przeszedł łącznie 84 testy wykonane przez organizację USADA z czego 50 zostało wykonanych w ostatnich latach w antydopingowym programie UFC. O swoim sukcesie za który podczas konferencji prasowej dostał pamiątkową bluzę powiedział:

„W swojej karierze zrobiłem i osiągnąłem wiele rzeczy i szczerze mówiąc, jest to jedna z tych z której jestem najbardziej dumny. Aby móc konkurować na wysokim poziomie przez tak długi czas i nadal być na tym poziomie, otrzymać takie wyróżnienie – 85 testów,  wszystkie czyste. Osiągnięcie tego we właściwy sposób bardzo dużo dla mnie znaczy.”

„Będąc facetem, który chce zachęcać młodzież i dzieci do uprawiania sportów, musisz robić rzeczy we właściwy sposób. W przeciwnym razie, twoje przesłanie do nich nie trafi. Jestem bardzo dumny z tego wyróżnienia.”

Daniel Cormier to pięciokrotny mistrz USA oraz medalista igrzysk panamerykańskich i mistrzostw świata oraz dwukrotny olimpijczyk w zapasach. Zwycięzca elitarnego turnieju wagi ciężkiej Strikeforce Grand Prix z 2012 roku oraz mistrz organizacji UFC w wadze półciężkiej oraz ciężkiej. W ostatnim starciu na gali UFC 241 w sierpniu zeszłego roku utracił tytuł wagi ciężkiej na rzecz Stipe Miocica. W swojej pożegnalnej walce z MMA liczy na trzecie starcie i zamknięcie trylogii z mistrzem Miocicem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.