Podczas gali UFC 292 dojdzie do mistrzowskiego starcia Aljamaina Sterlinga z Seanem O’Malleyem. Zdaniem Daniela Cormiera właśnie takiego pojedynku i rywala brakowało do te pory Sterlingowi. Dzięki wygranej mistrz może bowiem zyskać fanów i zacząć przyciągać do swoich walk więcej osób.

Już 19 sierpnia w Bostonie dojdzie do mistrzowskiego starcia Aljamaina Sterlinga z Seanem O’Malleyem. Daniel Cormier, były mistrz UFC, jest zdania, że takiej walki brakowało do tej pory sterlingowi. W rozmowie dla ESPN Cormier stwierdził:

Sean O’Malley jest gwiazdą. Jest gościem, który wydaje się przyciągać ludzi do oglądania. W większości przypadków jest tak, że dany zawodnik potrzebuje walki z gwiazdą, aby się wypromować. Gdy walczyłem z Jonem Jonesem, on był tak dużą gwiazdą, że to mnie też wywindowało. Gdy walczyłem ze Stipe, wydarzyło się to samo. Gdy pobij się takiego gościa, ostatecznie przejmuje się show. Tego właśnie, tej jednej rzeczy, brakuje Aljamainowi. We wszystkich obronach nie miał takiego rywala. Oczywiście TJ Dillashaw, Henry Cejudo i Petr Yan są świetni, ale ludzie nie nastawiali się na ich oglądanie. Natomiast na pewno nastawiają się na to, żeby oglądać O’Malleya.

Aljamain Sterling pas mistrzowski zdobył w marcu roku 2021 w starciu z Petrem Yanem. W pojedynku rewanżowym, do którego doszło rok później, obronił tytuł. Przed walką z Cejudo Sterling walczył w październiku 2022 roku i pokonał T.J. Dillashawa.

Sean O’Malley dostał się do UFC w roku 2017 z programu z cyklu Contender Series. Dla amerykańskiej marki stoczył dziesięć pojedynków, osiem z nich wygrał, a jedno starcie zostało uznane za nierozstrzygnięte. W ostatnim boju, do którego doszło w październiku roku 2022, pokonał Petra Yana niejednogłośną decyzją sędziów. Do klatki na UFC 292 wejdzie po czterech wygranych.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

...wczytuję komentarze...

Avatar of torpedo
torpedo

UFC
Bantamweight

8,380 komentarzy 36,010 polubień

tej jednej rzeczy, brakuje Aljamainowi- oskara

Poprawiłem.
Niech aktorzyna upierdoli farbowanego pudla.

Odpowiedz 1 Like