Ambitne plany Conora McGregora stoczenia trzech walk w 2020 roku i odzyskania mistrzowskiego pasa wagi lekkiej zostały storpedowane przez pandemię koronawirusa.

Zobacz również: UFC 249 odbędzie się w kasynie na terenie rezerwatu Indian w Kalifornii

Irlandczyk który jeszcze kilka tygodni temu zapowiadał gotowość wejścia do klatki w przypadku kontuzji któregoś z bohaterów walki wieczoru UFC 249, tak jak większość zawodników MMA na świecie został uziemiony w swoim rodzimym kraju. Zamiast niego do klatki przeciwko Tony’emu Fergusonowi na gali UFC 249 która odbędzie się w indiańskim rezerwacie wejdzie czołowy zawodnik wagi lekkiej, Justin Gaethje.

Z kim w tej sytuacji zmierzy się „Notorious” w swojej kolejnej walce? Raczej nie będzie to żaden z czołowych zawodników dywizji lekkiej.

Według prezydenta UFC, aktualny mistrz Khabib Nurmagomedov prawdopodobnie nie będzie dostępny do września tego roku. Dagestańczyk z powodów religijnych nie walczy w okresie ramadanu a po nim zmierzy się z posiadaczem tymczasowego pasa wagi lekkiej który zostanie rozdany w walce Fergusona z Gaethje.

McGregor od dłuższego czasu domaga się rewanżu z Nurmagomedovem za przegraną walkę z października 2018 roku ale White nie jest pewien, kiedy to nastąpi. Nowa i niespodziewana sytuacja w wadze lekkiej UFC raczej wykluczy Irlandczyka z walki o mistrzowski pas w najbliższej przyszłości.

 

Prezydent UFC Dana White w rozmowie z ESPN wyjaśnił czemu tak ciężko będzie McGregorowi dostać walkę o pas mistrza wagi lekkiej:

„Wszyscy mówili, że jeśli Conor ma dostać rewanż z Khabibem, to właśnie Gaethje powinien dostać taką szansę przed nim. Teraz dostaliśmy starcie Gaethje vs Tony. To jest walka która ma sens. To dwóch czołowych zawodników wagi lekkiej na świecie. Khabib wypadł ale zwycięzca z gali UFC 249 zmierzy się właśnie z nim.”

„To co się dzieje ma wpływ na wszystkich” – dodał White. „Mieliśmy trzy gale, które zostały przełożone, będziemy teraz kombinować w ciągu najbliższych kilku tygodni żeby ci zawodnicy dostali swoje walki. Nie wiem jaki to będzie mieć wpływ na tą sytuację.

Conor naprawdę chce rewanżu z Khabibem ale walka tymczasowego mistrza z Khabibem prawdopodobnie nie odbędzie się wcześniej niż we wrześniu. Nikt tego nie przewidział ale tak się właśnie stało. Jest to jedna z tych rzeczy których po prostu się nie spodziewasz, ale musimy sobie z tym teraz poradzić”.

McGregor udanie wrócił do oktagonu UFC po długiej przerwie w styczniu tego roku na gali UFC 246 w Las Vegas. Irlandczyk błyskawicznie rozprawił się z weteranem Donaldem Cerrone w pojedynku w kategorii półśredniej (77 kilogramów).

Zobacz również:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.