Conor McGregor zaatakował na swoich mediach społecznościowych chińskie firmy za żerowanie na ludzkiej tragedii i „barbarzyńskie i nieludzkie zachowanie”.

Mocno zaangażowany w kampanie informacyjną związaną z zagrożeniem pandemią koronowirusa Conor McGregor w mocnych słowach skrytykował chińskie firmy za spekulacje cenowe oraz dostarczenie do Irlandii sprzętu medycznego który nie spełnia norm bezpieczeństwa.

Były mistrz organizacji UFC w ostatnich dniach wielokrotnie apelował do swoich rodaków o rozwagę, przestrzeganie zasad i nie lekceważenie zagrożenia. Zwrócił się również do przywódców Irlandii, prosząc o podjęcie bardziej agresywnych działań w celu powstrzymania fali zakażeń. Na jego apel dzień później odpowiedział irlandzki minister finansów dziękując za wsparcie i zachęcając do jeszcze większych wysiłków.

W kolejnym swoim wpisie w ostrych słowach skrytykował chińskie firmy, za dostarczenie Irlandii produktów medycznych nie spełniających norm bezpieczeństwa w walce z COVID-19:

„To naprawdę przerażające. Poza tym, że ceny wszystkich produktów takich jak maski, przyłbice, rękawiczki, wentylatory, respiratory, pojemniki z tlenem, monitorów są zawyżane, to pierwsza dostawa towarów jest bezużyteczna! Podnieśli ceny wszystkiego! Absurdalnie nieludzkie zachowanie”

McGregor który w zeszłym tygodniu przekazał 1 milion euro na zakup sprzętu ochronnego potrzebnego dla szpitalnego personelu, skrytykował również irlandzkiego polityka Leo Varadkara który dziękował chińskiemu premierowi Li Keqiangowi za dostawy sprzętu medycznego na początku tego tygodnia:

Natychmiast cofnij swoje podziękowania i przyjęcie zaoferowanej pomocy. To co zrobili to barbarzyństwo. Przez cały czas trwania pandemii. Barbarzyństwo! #ZmiażdżmyIchNosy

W ostatnim swoim wpisie na ten temat, McGregor wezwał swój kraj do produkcji  potrzebnego sprzętu dla wszystkich pracowników służb walczących na pierwszej linii frontu z okrutną epidemią:

Potrzebujemy sprzętu wyprodukowanego w Irlandii i potrzebujemy go na wczoraj. Albo takiego, wyprodukowanego przynajmniej na zachodzie. Jeśli możesz pomóc, wejdź tutaj i dołącz do walki, aby wesprzeć nasz zaniedbany personel medyczny walczący na pierwszej linii frontu. Oni nie zasługują na traktowanie którym raczono ich przez przez ostatnie lata. Irlandio powstań!

Kilka europejskich krajów takich jak Holandia, Hiszpania czy Czechy odrzuciło w ostatnich tygodniach zestawy do testowania koronawirusa i sprzęt ochronny wyprodukowany w Chinach z powodu niskich norm lub poważnych błędów przy wykrywaniu wirusa. Teraz do tego grona dołączyła również Irlandia.

Zobacz również:

Conor McGregor UFC 249

 

19 KOMENTARZE

 1. Mówili #stayhome będzie fajnie. I tera odpierdala jak po mefedronie

  Po krysztale masz bardziej umysłowy gwałt on wali dobrą białą dame

 2. Trzoda wszystko kupi, wszystko zrozumie, da sie zgnoic, bo starsi i madrzejsi wmowia im, ze tak trzeba. Co za goje.

 3. Pojdzie w polityke jak nic.

  Jak zostanie prezydentem, to jedno jest pewne- nie będzie startował w drugiej kadencji i pójdzie na premiera :razz:utinlaugh:

 4. Jak zostanie prezydentem, to jedno jest pewne- nie będzie startował w drugiej kadencji i pójdzie na premiera :razz:utinlaugh:

  Rudy bedzie prezydentem i premierem jednoczesnie i jeszcze ministrem od wszystkiego:cool:

 5. Jestem ciekaw ile ten kutas ma płacone za szerzenie propagandy w tych swoich gownianych wpisach choć tutaj akurat trzeba się z ćpunem zgodzić

 6. Nie Conor.

  Oni nie zawyżają cen.

  Tylko kiedyś je zaniżali, bo w fabryce gdzie są produkowane te rzeczy robotnicy zapierdalali za miskę ryżu.

 7. Nikogo nie obchodzi, że w Chinach ryją w fabrykach za psi smalec. Europa i USA przeniosła produkcję do Azji a teraz psioczą na Chiny jak kompletni idioci co nie wiedzą jak się kręci globalna gospodarka. W całym USA nie ma już np. ani jednej fabryki Nike.

 8. Nie Conor.

  Oni nie zawyżają cen.

  Tylko kiedyś je zaniżali, bo w fabryce gdzie są produkowane te rzeczy robotnicy zapierdalali za miskę ryżu.

  Dokładnie. Abstrahując od mądrości Conora to jak zachód nie przeniesie strategicznych, szczególnie medycznych fabryk w inne miejsca a najlepiej do siebie to znowu będziemy zdani na chińczykow. To się wiąże z wyższymi cenami ale lepsze to niż życie w świecie opanowanym przez reżim komunistyczny.

 9. Niestety Conor ma rację.   Na portalach dla firm ci co nie podnieśli dużo cen nie maja towaru lub nie przyjmują zamówień do czerwca-lipca.  Kilka tygodni temu media pisały o dostawie bezużytecznych testów do Czech. Na aliexpress większość podniosła ceny masek od 5 do 10- krotnie i więcej. Jeżeli ceny są niższe,  nie wysyłają towaru ządając dopłat do wysyłki, feedback ratio jest zawyżane przez aliexpress , ceny podnoszą każdego dnia, towar, który już sprzedali sprzedają jeszcze raz drożej kolejnemu nabywcy poprzedniemu nie wysyłają. Mnóstwo ofert ma podrabiane certyfikaty.   Masa firm kompletnie nie związanych z produkcją masek  przestawiła produkcję i teraz zarabiają na reszcie świata.  Płacimy frycowe za przeniesienie produkcji do Chin, po drugie chińczyk nie ma sentymentów w interesach- jeżeli ma okazję zarobić więcej nie cofnie się przed niczym.

 10. Produkcja masek to nie jest tak jak sobie niektórzy tu wyobrażają . Robią to automaty, pracownicy to tylko pakują.  Wkład siły roboczej jest minimalny.  Większość sprzedawców to pośrednicy.  Duże firmy, które być może zatrudniały za miskę ryżu ( w co wątpię bo to nie te branże) , nie przyjmują zamówień – tacy zaopatrują rządy.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.