Fot. https://www.instagram.com/artqueenmma/

Khamzat Chimaev podał robiącą wrażenie listę przeciwników z którymi chciałby zmierzyć się w kolejnej występie po ostatnim błyskawicznym nokaucie Geralda Meerschaerta na gali UFC Vegas 11.

Nie ma obecnie gorętszego nazwiska wśród nowych zawodników UFC niż niepokonany Khamzat Chimaev (9-0 MMA). Czeczeński „Wilk” jak burza przeszedł przez pierwsze trzy walki w organizacji UFC kompletnie dominując swoich przeciwników w dwóch kategoriach wagowych. Szczególnie efektowna była ostatnia wygrana na gali UFC Vegas 11 podczas której w zaledwie 17 sekund, potężnym ciosem znokautował Geralda Meerschaerta.

Dodatkowo Chimaev zrobił to w rekordowo krótkim czasie bijąc dwa dotychczasowe rekordy organizacji UFC. Dwóch wygranych walk z rzędu w najkrótszym czasie co zajęło mu zaledwie 10 dni w trakcie lipcowych gal UFC Fight Island w Abu Zabi oraz trzech zwycięstw z rzędu w najkrótszym czasie co zajęło mu 66 dni.* Każda z tych walk została również nagrodzona dodatkowym bonusem w wysokości 50 tysięcy dolarów za występ wieczoru.

Czeczeński „Wilk” który według wcześniejszych planów prezydenta UFC, Dana White`a w kolejnym pojedynku miał zmierzyć się z weteranem Demianem Maią, postanowił podbić stawkę i zaproponował walki z absolutną czołówką organizacji UFC:

Kolejna walka o pas to Usman vs Gilbert. Mi dajcie Masvidala, Convingtona, Edwardsa, Wonderboya lub Maię. Ci zawodnicy różnią się tylko tym, że mają inną twarz ale rezultat walki ze mną będzie taki sam, zostaną zmiażdżeni. Dawaj Dana White i UFC.

Zobacz również:

 

 

 

https://www.instagram.com/p/CE1L4_BFcVv/

* Rekordy organizacji UFC w tzw. nowej erze liczą się od gali UFC 28 która odbyła się w listopadzie 2000 roku. Wprowadzono wtedy nowe przepisy dotyczące dozwolonych technik, kategorii wagowych czy nawet ubioru i ostatecznie zrezygnowano z walk turniejowych.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.