Jan Błachowicz, mistrz UFC wagi półciężkiej, jest otwarty na potencjalne starcie z mistrzem kategorii średniej, Israelem Adesanyą. Temat już od jakiegoś czasu wisi w powietrzu, natomiast wczoraj Błachowicz oficjalnie potwierdził chęć stoczenia takiego pojedynku pisząc o tym w mediach społecznościowych.

Zobacz również: Walka mistrz kontra mistrz na horyzoncie? Błachowicz akceptuje pojedynek z Adesanyą!

Na razie jednak sprawa potencjalnej walki jest tylko tematem medialnym, o czym Błachowicz powiedział w programie .

To się dopiero okaże jak zareaguje UFC na to co się dzieje i czy wyjdą z taką inicjatywą. Zobaczymy. Na razie to są internetowe przepychanki. Żadnych rozmów nie ma, a czy to się zmieni, tego nie wiem.

Jan nie wie czy pomysł na pojedynek spodoba się szefostwu UFC i czy termin walki będzie odpowiadać rywalowi.

Pytanie czy mu będzie pasował termin? Czy włodarzom będzie pasowało zestawienie takiej, a nie innej walki. Byłoby fajnie. Czekamy na rozwój sytuacji, ale póki co, to jest tylko i wyłącznie internet.

Błachowicz już od dłuższego czasu zapowiada, że chciałby wrócić do klatki UFC w marcu przyszłego roku, teraz bowiem chce nieco odpocząć i skupić się na narodzinach syna.

Israel Adesanya niedawno w świetnym stylu pokonał Paulo Costę, którego odprawił ciosami w drugiej rundzie pojedynku. Szef UFC jest natomiast zainteresowany zestawieniem go po raz drugi z Robertem Whittakerem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.