conor mcgregor dustin poirier

Dustin Poirier już niedługo będzie miał okazję zrewanżować się Conorowi McGregorowi za przegraną sprzed lat. Drugie podejście do tego samego rywala, z którym wcześniej się przegrało, bywa jednak dużym wyzwaniem mentalnym, o czym dobrze wie Daniel Cormier.

Cormier, były mistrz wagi ciężkiej i półciężkiej UFC, stoczył w swojej karierze kilka walk z tymi samymi rywalami, o czym przypomniał w rozmowie dla serwisu South China Morning Post.

Wiem bardzo dużo na temat wychodzenia drugi raz do tego samego rywala. Dwa razy walczyłem z Anthonym Johnsonem i Jonem Jonesem. Ze Stipe walczyłem trzy razy. Siedem z dwudziestu pięciu walk stoczyłem z trzema rywalami.

Daniel dodał też, że wie, co Porier powinien zrobić, aby móc wykorzystać przegraną z Conorem przed wyjściem do drugiej walki z nim.

Myślę, że każdy zawodnik, który przegrał musi przekonać samego siebie, że wówczas dał się zwyczajnie złapać i Dustin, aby dać sobie szansę na wygraną będzie musiał polegać na takim przekonaniu. Trudno oczywiście zapomnieć o przegranej, ale trzeba te wspomnienia wykorzystać jako motywację.

Conor i Poirier pierwszy raz zmierzyli się z sobą we wrześniu 2014 roku, kiedy to na UFC 178 McGregor znokautował Poiriera w pierwszej rundzie.

Do drugiej walki obu zawodników dojdzie 23 stycznia 2021 roku podczas gali UFC 257.

Dustin po raz ostatni walczył w czerwcu 2020 roku. Conor natomiast w styczniu.

Conor w ostatnim pojedynku walczył z „Kowbojem” Cerrone, którego błyskawicznie znokautował podczas gali UFC 246. Po starciu z Poirierem mierzył się z m.in. Eddiem Alvarezem, Natem Diazem, Khabibem Nurmagomedovem czy Jose Aldo.

Poirier od przegranej z McGregorem pory występował w oktagonie UFC aż 13 razy. W tym czasie mierzył się z m.in. Maxem Hollowayem, Khabibem Nurmagomedovem, Eddiem Alvarezem czy Justinem Gaethje. 19 z 26 walk w karierze kończył przed czasem.

16 KOMENTARZE

 1. Myślę, że każdy zawodnik, który przegrał musi przekonać samego siebie, że wówczas dał się zwyczajnie złapać i Dustin, aby dać sobie szansę na wygraną będzie musiał polegać na takim przekonaniu. Trudno oczywiście zapomnieć o przegranej, ale trzeba te wspomnienia wykorzystać jako motywację.

  No tylko taki problem, że Ty nigdy się nie zrewanżowałeś za porażkę, więc Twoje rady są po chuju fest przydatne :crazy:

 2. […] trzeba te wspomnienia wykorzystać jako motywację.

  Konor ma timing, precyzję i pierdolnięcie barkiem, a Dastin motywację. Oczywiście jak się dobrze nastawi psychicznie. R.I.P.

 3. No tylko taki problem, że Ty nigdy się nie zrewanżowałeś za porażkę, więc Twoje rady są po chuju fest przydatne :crazy:

  Prawda. Lepiej spytać mistrza Jana. On wie jak wygrywać rewanże.

 4. Konor ma timing, precyzję i pierdolnięcie barkiem, a Dastin motywację. Oczywiście jak się dobrze nastawi psychicznie. R.I.P.

  Konor:

  – dynamiczny bark

  – lewa reka

  – lewa noga

  – tok, mów, tink

  – fajne zegarki i dopasowane koszule

  – properek

  – tok, mów, tink

  – 100 milionów za wałek z Floydem

  – najwięcej piniendzy

  – Ido Portal touch butt

  – Dildo Penis od fejmu

  – Piskorz do obijania

  Dustin:

  -motywacja

  -nadzieja

  -fundacja

  -cycki żony

 5. Konor:

  – dynamiczny bark

  – lewa reka

  – lewa noga

  – tok, mów, tink

  – fajne zegarki i dopasowane koszule

  – properek

  – tok, mów, tink

  – 100 milionów za wałek z Floydem

  – najwięcej piniendzy

  – Ido Portal touch butt

  – Dildo Penis od fejmu

  – Piskorz do obijania

  Dustin:

  -motywacja

  -nadzieja

  -fundacja

  -cycki żony

  Bardzo dobre podsumowanie obu zawodników. Tego brakuje temu portalowi. @baju @Cloud róbcie nowy format i kolegę @Masta na redaktora:lol::wall:

 6. Bardzo dobre podsumowanie obu zawodników. Tego brakuje temu portalowi. @baju @Cloud róbcie nowy format i kolegę @Masta na redaktora:lol::wall:

  Wystarczy, żeby oddali @Masta możliwość lajkowania, cmon, ileż może trwać tak potworna kara?

 7. Bardzo dobre podsumowanie obu zawodników. Tego brakuje temu portalowi. @baju @Cloud róbcie nowy format i kolegę @Masta na redaktora:lol::wall:

  wtedy brutalne ataki na redakcję byłby  hmmm kanibalizmem:lol:

  Wystarczy, żeby oddali @Masta możliwość lajkowania, cmon, ileż może trwać tak potworna kara?

  musieliby mi zabrać czerwony pas, a fajny jest bo nikt takiego nie ma:roberteyeblinking:

 8. Cholera… Nastały taskie czasy, gdzie typ, który w lekkiej ma kiepski rekord…. Będzie mierzyć się z typem, który od ich ostatniej walki poczynił w chuj progres.. Kondycyjnie Dustin robi CMG, generalnie ma w chuj argumentów na Conora… Ale CMG i tak jest faworytem

 9. Dustin jest jaki jest, ale ma papiery na to żeby oszukać przeznaczenie. Czy skorzysta z tego? To już inna sprawa. W idealnym i realnym świecie, Conor się po nim przejedzie… Ale serio dla Was tojest takie oczywiste?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.