Conor McGregor stwierdził, że ciężki stan zdrowia z powodu zakażenia koronawirusem i pooperacyjnymi komplikacjami ojca Khabiba Nurmagomedova jest jedynie „przykrywką” dla mistrza wagi lekkiej aby nie walczyć w oktagonie UFC.

Kuzyn Khabiba, Abubakar Nurmagomedov, zaatakował we wtorek McGregora publikując na Instagramie zdjęcie Irlandczyka, który z trudem łapał powietrze podczas przegranej walki wieczoru o pas mistrza na gali UFC 229 do której doszło w 2018 roku. Abubakar podpisał je słowami:

„Gdy masz koronawirusa i nie możesz oddychać”

 

Post został przyjęty z humorem przez menedżera Khabiba, kontrowersyjnego Aliego Abdelaziza, który odpowiedział serią roześmianych emoji. Zdjęcie i podpis zauważył też, Conor McGregor, który wcześniej składał najlepsze życzenia rodzinie Nurmagomedowa w związku z problemami zdrowotnymi Abdulmanapa.

Pod tym zdjęciem napisał jednak, że żarty Abubakara ze śmiertelnej choroby oznaczają, że cała sprawa była przykrywką dla Khabiba, żeby ten nie musiał walczyć w oktagonie:

„Uznałem, że wszystko w sprawie Abdulmanapa było zasłoną dymną. Przykrywka która ma ukryć brak aktywności i wycofywanie się z walk oraz ucieczkę. Powodzenia, ale pamiętaj – Allah widzi wszystko!”

57-letni ojciec i trener mistrza wagi lekkiej UFC, Abdulmanap Nurmagomedova pozostaje na oddziale intensywnej terapii w moskiewskim szpitalu po udarze wywołanym infekcją Covid-19. Przeszedł również operację serca i dwukrotnie przebywał w śpiączce.

Abdulmanap trafił do szpitala w Machaczkale, 24 kwietnia. Członkowie jego rodziny musieli nalegać, aby zgłosił się do lekarza kiedy przez dłuższy czas miał problemy z oddychaniem ale nie chciał poddać się leczeniu. Lekarze wykryli u niego symptomy podobne do zapalenia płuc. Pomimo ostrzeżeń medyków, którzy przypisali mu lekarstwa, Abdulmanap miał nadal kontynuować treningi i odmówić testu na COVID-19.

Dopiero gdy stan zdrowia drastycznie się pogorszył, został przewieziony do lokalnego szpitala a następnie trafił do lepiej wyposażonej placówki w Moskwie w której przebywa w ciężkim stanie do dziś.

Na początku tego tygodnia, Khabib udzielił wywiadu w którym informował o aktualnym stanie zdrowia swojego ojca:

Jego stan jest nadal poważny, nadal jest na intensywnej terapii. Koronawirus jest już za nim, ale wirus miał swoje konsekwencje dotyczące jego nerek i serca. Nie musimy martwić się już wirusem, ale jego konsekwencjami.

Byłem u niego, rozpoznaje mnie. Nie komunikujemy się jeszcze, bo jest podłączony do sprzętu medycznego. Każdego dnia mnie tam wpuszczają, spędzam z nim pół godziny, trzymam go za rękę. Kiedy pytam: „Ojcze, rozpoznajesz mnie?” on potwierdza gestem, że tak.

18 KOMENTARZE

 1. Ale tan nagłówek….. Wiecie że słowo pisane nie oddaje do końca sarkazmu?

  Jak Ty byś to rozwiązał?

 2. Co to w ogóle za komentarz ze strony Nurmagomedova, kiedy Abdulmanapowi wirus rozjebał zdrowie?

  Ale komentarz ze strony Conora już spoko xd cały Ty, rzetelny i obiektywny jak zwykle!

 3. Ale komentarz ze strony Conora już spoko xd cały Ty, rzetelny i obiektywny jak zwykle!

  To jedynie odpowiedź na debilny wpis i to niezbyt inteligentny. Przy założeniu Rosjanina to komentarz McGregora nie powinien w ogóle dziwić.

  Kto Ci kiedykolwiek powiedział, że ja jestem rzetelny i obiektywny? Kto Cię tak okłamał, Diego?

 4. Kuzyn Khabiba, Abubakar Nurmagomedov, zaatakował we wtorek McGregora publikując na Instagramie zdjęcie Irlandczyka, który z trudem łapał powietrze podczas przegranej walki wieczoru o pas mistrza na gali UFC 229 do której doszło w 2018 roku. Abubakar podpisał je słowami:

  „Gdy masz koronawirusa i nie możesz oddychać”

  McGregor tylko zareagował w swoim stylu na ten bardzo na miejscu w kontekście choroby Abdulmanapa wpis.

  Ali Snitch z chłopakami dobrze się bawią

  :matt:

 5. ale ten ryży to dzban.

  Abubakar wiekszy… Khabib na pewno az sie zasmial jak zobaczyl ten tekst kuzyna…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.