Conor McGregor który od czasu przegranej walki z Khabibem Nurmagomedovem na gali UFC 229 jest w ostrym konflikcie z rodziną Nurmagomedov, złożył kondolencję z powodu śmierci Abdulmanapa Nurmagomedova.

W piątek świat obiegła smutna informacja o śmierci Abdulmanapa Nurmagomedova. Ojciec i trener mistrza wagi lekkiej UFC, Khabiba Nurmagomedova zmarł po wielu tygodniach spędzonych na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Moskwie z powodu komplikacji związanych z zarażeniem się COVID-19.

Kilka godzin później, McGregor złożył na Twitterze kondolencje swojemu byłemu rywalowi nazywając Abdulmanapa „zagorzałym zwolennikiem sportu”.

„Utrata ojca, trenera i zagorzałego zwolennika tego sportu” – napisał McGregor. „Kondolencje, spoczywaj w pokoju Abdulmanap Nurmagomedov”.

Abdulmanap Nurmagomedov po zwycięskiej walce swojego syna na gali UFC 229 wyrażał chęć zakończenia konfliktu z Conorem McGregorem. W wywiadzie po gali powiedział, że wybaczył Irlandczykowi wszystkie krytyczne słowa które zostały wypowiedziane przed galą w jego kierunku i zaprosił go nawet do odwiedzenia Dagestanu w celu pojednania się:

Wybaczam Conorowi McGregorowi. To wszystko to już przeszłość. Musimy przemyśleć to co się stało i wyciągnąć z tego naukę na przyszłość. Po rozmowie ze starszyzną i rodakami uznaliśmy, że czas ruszyć naprzód, ku nowym celom.

Kondolencje Conora McGregora nie zostały jednak zbyt dobrze przyjęte przez fanów MMA. W komentarzach pod wpisem Irlandczyka pojawiło się wiele krytycznych głosów przypominających, że zaledwie kilka dni temu skomentował chorobę Abdulmanapa twierdząc, że była jedynie „przykrywką” dla mistrza wagi lekkiej aby nie walczyć w oktagonie UFC:

„Uznałem, że wszystko w sprawie Abdulmanapa było zasłoną dymną. Przykrywka która ma ukryć brak aktywności i wycofywanie się z walk oraz ucieczkę. Powodzenia, ale pamiętaj – Allah widzi wszystko!”

McGregor zamieścił swój komentarz w odpowiedzi na wpis kuzyna Khabiba, Abubakara Nurmagomedova który opublikował na Instagramie zdjęcie Irlandczyka, z przegranej walki wieczoru gali UFC 229 podpisując je słowami:

„Gdy masz koronawirusa i nie możesz oddychać”

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.