Przykre informacje dotarły do nas z Rosji. Abdulmanap Nurmagomedov zmarł w moskiewskim szpitalu z powodu powikłań po przebytej chorobie (COVID-19).

57-letni Abdulmanap dwa miesiące temu zapadł w śpiączkę i został podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Ojciec i trener mistrza wagi lekkiej UFC, Khabiba Nurmagomedova przed drastycznym pogorszeniem się stanu zdrowia został wybudzony z farmakologicznej śpiączki w której przebywał po operacji serca związanej z atakiem koronawirusa.

Jeszcze dwa tygodnie temu jego stan się polepszał. Khabib informował wtedy dziennikarzy RT.com, że ojciec rozpoznaje go i że teraz najważniejszy będzie powrót do zdrowia bez komplikacji związanych z przejściem ciężkiej choroby:

Koronawirus jest już za nim, ale wirus miał swoje konsekwencje dotyczące jego nerek i serca. Nie musimy martwić się już wirusem, ale jego konsekwencjami.

Niestety dla Abdulmanapa oraz jego bliskich, jego organizm nie wytrzymał komplikacji, które pojawiły się po wyleczeniu wirusa. Spustoszenie w organizmie trenera, spowodowane chorobą, okazało się zbyt duże.

88 KOMENTARZE

 1. Można nie lubić Khabiba za jego zachowania, wiarę czy za jego inne rzeczy jednak można się zastanowić trochę nad sobą i mieć cząstkę empatii, żeby oddać szacunek jego Ojcu. Mówię jako fan Fergiego. Rest in Peace

 2. Szkoda chłopa, młody jeszcze. Na pewno spajał tamtych młodych i często dzikich chłopaków, wyznaczał im kierunek i pilnował ich.

  Zaraz się pojawią fałszywe kondolencje od rudego….

 3. Khabib już myślę nie będzie tym samym zabijaką, ojciec grał bardzo ważną rolę w jego karierze. Niech spoczywa w pokoju a Khabib myślę powinien zrobić sobię przerwę

 4. Tak silny organizm. Młody facet, ciągle w ruchu, ciągle sport i dopadło go – nie ma zmiłuj.

  I to mnie Kurwa najbardziej zastanawia

  Czy było tak ze Tatko jak to twardy  Gosciu , e tam grypa panie polerze rozchodze i przejdzie  czy dopiero jak juz było za pozno poddał sie leczeniu , czy naprawde to wina Covid 19

 5. Po wcześniejszych newsach myślałem że to wszystko wyolbrzymione , a jednak nie.

  Oby teraz ten nikczemny arab nie przejął nad nim całkowitej kontroli

 6. I to mnie Kurwa najbardziej zastanawia

  Czy było tak ze Tatko jak to twardy  Gosciu , e tam grypa panie polerze rozchodze i przejdzie  czy dopiero jak juz było za pozno poddał sie leczeniu , czy naprawde to wina Covid 19

  Zwlekał z pójściem do lekarza.

 7. Raczej będzie długa przerwa od walk się szykuje. Ciekawe jak będzie wyglądać teraz sytuacja wagi lekkiej, nie byłbym zaskoczony jakby Gaethje walczył o tymczasowy z McGregorem.

 8. Tak silny organizm. Młody facet, ciągle w ruchu, ciągle sport i dopadło go – nie ma zmiłuj.

  57 lat to już nie taki młody.

  Szkoda Khabiba, niech spoczywa w spokoju

 9. Nic odkrywczego nie napiszę,szkoda chłopa, mógł jeszcze żyć. Teraz kariera Khabiba jak dla mnie stoi pod wielkim znakiem zapytania,bo jakby nie było ich relacje były naprawdę mocne.

 10. Ojciec który wychował syna na mistrza i na najlepszego LW w historii. R.I.P.

  Ale od razu nasuwa się pytanie co dalej będzie z karierą Khabiba i czy w ogóle cos jeszcze bedzie.

 11. Niechaj któryś wytknie, że Khabib np. nie walczy dość długo z tego powodu czy cokolwiek ze strata ojca zyskuje zasłania się nią itp itd. bez wzlgędu czy to Mcgregor czy inny mądry, to powinien od razu wyłapać w papę. Gdyby nie chińska zaraza, mógłby dalej żyć. RIP.

 12. No i ciekawe jak się teraz Rudy czuje po ostatnich swoich tekstach.

  Szkoda Abdulmanapa..

  Nie przesadzałbym. Jego wpis był po informacji, że z ojcem Khabiba jest lepiej i był ewidentnie w celu podkręcania ewentualnego rewanżu.

 13. To nie Covid go zabił tylko powikłania. Jak ktoś ma świadomość problemów z sercem to w czasach pandemii powinien być 2x ostrożniejszy. Wybaczcie, ale jak ktoś lekceważy najpierw zalecenia WHO, a później wczesne symptomy zakażenia, to przy takim stanie zdrowia (problemy z sercem) jest niepoważnym człowiekiem. Podjął ryzyko – nie udało się.

  Oczywiście wyrazy współczucia Khabibowi

 14. Przykra sprawa. Mam nadzieję, że nie odbije się to na karierze sportowej Khabiba, ale obawiam się, że możemy już go więcej nie zobaczyć w klatce.

 15. No i ciekawe jak się teraz Rudy czuje po ostatnich swoich tekstach.

  Szkoda Abdulmanapa..

  Ciekawe jak sie czuje ten przyjebany kuzyn Khabiba co sobie zartowal z wirusa…

 16. O kogo chodzi?

  Przyjebany kuzyniak wstawial ostatnio fote jak Khabib dusi Rudego i podpisal tak sie zachowuje czlowiek po Covid czy jakos tak…

 17. O Niepokalana Maryjo, Matko Miłosierdzia, która widziałaś święte Ciało ukochanego Syna Twojego wzniesione na krzyżu, patrzyłaś na ziemię przesiąkniętą Jego Krwią i byłaś obecna przy okrutnej Jego śmierci. Polecamy Ci, Matko Najświętsza, dusze cierpiące w czyśćcu i błagamy, racz wejrzeć na nie okiem miłosierdzia Twojego i uproś im wybawienie z mąk. Dla uproszenia Twej łaski, o Matko Niepokalana, przebaczamy szczerze i serdecznie tym wszystkim, którzy nas obrazili i przez Twoje wstawiennictwo prosimy Jezusa o udzielenie im wszelkiego dobra – łaski i błogosławieństwa w zamian za zło, które nam wyrządzili lub którego nam życzyli. Przez Twoje ręce, o Panno święta, ofiarujemy Bogu ten akt miłości dla uproszenia miłości dla dusz, które poddane są oczyszczeniu. Amen.

 18. Operacja serca związana z atakiem koronawirusa???? 

  Bliscy Abdulmanapa Nurmagomedova niezbyt wyczerpująco (i takie ich prawo) informowali o przebiegu choroby. Pojawiały się informacje sugerujące operację serca, prawdopodobnie bypassy wieńcowe i udar mózgu w przebiegu pooperacyjnym.

  U osób w wieku zmarłego operacje serca w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się w celu operacyjnego leczenia choroby wieńcowej lub nabytej wady serca. Oba te schorzenia (trwające zwykle kilkanaście lat do momentu, wymagającego interwencji chirurgicznej) z żadną infekcją wirusową (w tym COVID-19) nic wspólnego nie mają.

 19. O Niepokalana Maryjo, Matko Miłosierdzia, która widziałaś święte Ciało ukochanego Syna Twojego wzniesione na krzyżu, patrzyłaś na ziemię przesiąkniętą Jego Krwią i byłaś obecna przy okrutnej Jego śmierci. Polecamy Ci, Matko Najświętsza, dusze cierpiące w czyśćcu i błagamy, racz wejrzeć na nie okiem miłosierdzia Twojego i uproś im wybawienie z mąk. Dla uproszenia Twej łaski, o Matko Niepokalana, przebaczamy szczerze i serdecznie tym wszystkim, którzy nas obrazili i przez Twoje wstawiennictwo prosimy Jezusa o udzielenie im wszelkiego dobra – łaski i błogosławieństwa w zamian za zło, które nam wyrządzili lub którego nam życzyli. Przez Twoje ręce, o Panno święta, ofiarujemy Bogu ten akt miłości dla uproszenia miłości dla dusz, które poddane są oczyszczeniu. Amen.

  lol :joer:

 20. O Niepokalana Maryjo, Matko Miłosierdzia, która widziałaś święte Ciało ukochanego Syna Twojego wzniesione na krzyżu, patrzyłaś na ziemię przesiąkniętą Jego Krwią i byłaś obecna przy okrutnej Jego śmierci. Polecamy Ci, Matko Najświętsza, dusze cierpiące w czyśćcu i błagamy, racz wejrzeć na nie okiem miłosierdzia Twojego i uproś im wybawienie z mąk. Dla uproszenia Twej łaski, o Matko Niepokalana, przebaczamy szczerze i serdecznie tym wszystkim, którzy nas obrazili i przez Twoje wstawiennictwo prosimy Jezusa o udzielenie im wszelkiego dobra – łaski i błogosławieństwa w zamian za zło, które nam wyrządzili lub którego nam życzyli. Przez Twoje ręce, o Panno święta, ofiarujemy Bogu ten akt miłości dla uproszenia miłości dla dusz, które poddane są oczyszczeniu. Amen.

 21. Operacja serca związana z atakiem koronawirusa????

  Bliscy Abdulmanapa Nurmagomedova niezbyt wyczerpująco (i takie ich prawo) informowali o przebiegu choroby. Pojawiały się informacje sugerujące operację serca, prawdopodobnie bypassy wieńcowe i udar mózgu w przebiegu pooperacyjnym.

  U osób w wieku zmarłego operacje serca w zdecydowanej większości przypadków wykonuje się w celu operacyjnego leczenia choroby wieńcowej lub nabytej wady serca. Oba te schorzenia (trwające zwykle kilkanaście lat do momentu, wymagającego interwencji chirurgicznej) z żadną infekcją wirusową (w tym COVID-19) nic wspólnego nie mają.

  Jakie to ma teraz znaczenie?

 22. Straszne szkoda chłopa. Tak jak (delikatnie mówiąc)  nie przepadam za muslimami, tak ten gość był wzorem do naśladowania. Ostra dyscyplina, zero zadufania. Wszystkim kasa odpierdala na mózg, a On serio pozostał taki sam. Wierny zasadom,  nawet dla kilkudziesięciu milionów zasad nie zmienił (kto by jeszcze takie coś zrobił?)

  Trzymał też te całe kuzynostwo krótko-teraz mogą nadejść zmiany, ale chuj już z tym.

 23. Mówiłem to już na początku, ze ma marne szanse na przeżycie. Szkoda faceta, ale takie jest życie. Nikogo nie oszczędza.

 24. Chłop był,  chłopa nie ma. Posrane to życie.  Trzeba okazywać miłość rodzinie,  bo nie znamy dnia i godziny.

 25. I to mnie Kurwa najbardziej zastanawia

  Czy było tak ze Tatko jak to twardy  Gosciu , e tam grypa panie polerze rozchodze i przejdzie  czy dopiero jak juz było za pozno poddał sie leczeniu , czy naprawde to wina Covid 19

  Ponoć jak był  na początku w jakimś szpitalu w pobliżu na badaniach,  bo czuł Się coraz gorzej i nie chciał nigdzie iść do lekarza, ale rodzina nalegała , to miał objawy na zapalenie płuc, dali mu leki chcieli zrobić test na Covid (nie chciał, nie zrobił), kazali przestać trenować i wyleczyć się, to niestety też nie posłuchał. Myślę, że właśnie brak leczenia i dalszy trening (tak samo jak podczas grypy nie można przesilać organizmu) przyczyniło się do takich powikłań, niestety wielka szkoda. R.I.P.

 26. Ponoć jak był na początku w jakimś szpitalu w pobliżu na badaniach, bo czuł Się coraz gorzej i nie chciał nigdzie iść do lekarza, ale rodzina nalegała , to miał objawy na zapalenie płuc, dali mu leki chcieli zrobić test na Covid (nie chciał, nie zrobił), kazali przestać trenować i wyleczyć się, to niestety też nie posłuchał. Myślę, że właśnie brak leczenia i dalszy trening (tak samo jak podczas grypy nie można przesilać organizmu) przyczyniło się do takich powikłań, niestety wielka szkoda. R.I.P.

  Te starsze pokolenie jeszcze tak ma, niektórzy, że narzekanie to zło, szczególnie, że coś cię boli. Kiedys znałem taką panią, która zmarła na raka, a dowiedziała się o nim chyba nie nawet nie miesiąc przed swoją śmiercią, bo była z tych co były nauczone nie narzekać i nie stękać.

 27. Te starsze pokolenie jeszcze tak ma, niektórzy, że narzekanie to zło, szczególnie, że coś cię boli. Kiedys znałem taką panią, która zmarła na raka, a dowiedziała się o nim chyba nie nawet nie miesiąc przed swoją śmiercią, bo była z tych co były nauczone nie narzekać i nie stękać.

  To było lepsze pokolenie. Teraz mamy pokolenie pizdeczek, co mają problemy dosłownie ze wszystkim i wszystko ich razi i boli :fjedzia:

 28. Te starsze pokolenie jeszcze tak ma, niektórzy, że narzekanie to zło, szczególnie, że coś cię boli. Kiedys znałem taką panią, która zmarła na raka, a dowiedziała się o nim chyba nie nawet nie miesiąc przed swoją śmiercią, bo była z tych co były nauczone nie narzekać i nie stękać.

  Niestety.  Sam Wiem też  coś o "nie narzekać" i nie narzekam na każdy ból,bo człowiek by faktycznie codziennie musiał na coś narzekać, ale jeśli czuje, że jednak faktycznie coś może być nie tak, to nie czekam trzy miesiące tylko idę bez narzekania do lekarza.

 29. To było lepsze pokolenie. Teraz mamy pokolenie pizdeczek, co mają problemy dosłownie ze wszystkim i wszystko ich razi i boli :fjedzia:

  Pokolenie Pizdeczek to jest właściwie tylko i wyłącznie "zasługa" rodziców. Znam rodziców którzy wychowują dzieci tak jak starsze, swoje pokolenie i dzieci nie są Pizdeczkami. Jeśli rodziców przerasta wychowanie, nie radzą sobie albo na każde zawołanie dziecka, wszystko co chce dostanie i wszystko jest robione tak jak chce, to  Później rosną niestety takie Pizdeczki.

 30. Według wiary zmarłego "Bóg tak chciał"

  Ledwo 3 strony wypłakane ?  Słabo spodziewałem się 10 stron i lamentujących @Orest @maras w spazmach.

   

  Zmarł  Człowiek, zajebjaty trener, ludzie Piszą kondolencje a Ty " ledwo 3 strony WYPŁAKANE, spodziewałem 10 Stron i LAMEMTUJĄCYCH"?

  nie znam Cię gościu, ale właśnie za coś takiego przyjebał Bym Ci z przyjemnością w Twój zjebany ryj

 31. Zmarł  Człowiek, zajebjaty trener, ludzie Piszą kondolencje a Ty " ledwo 3 strony WYPŁAKANE, spodziewałem 10 Stron i LAMEMTUJĄCYCH"?

  nie znam Cię gościu, ale właśnie za coś takiego przyjebał Bym Ci z przyjemnością w Twój zjebany ryj

  Cohones od wielu lat to gniazdo zjebanych łbów, szukających tu tylko aferek, konfliktów, nie potrafiący uszanować pracy zawodnika.

  Mimo to odwiedzam to miejsce, bo można tu znaleźć też wielu pozytywnych osób, fanów tego sportu z kulturą i szacunkiem do innych, a co do tych cymbałów w większości omijać, starać się ignorować, nie zawsze to oczywiście wychodzi, tak jak i zawodnikom 😉

 32. Cohones od wielu lat to gniazdo zjebanych łbów, szukających tu tylko aferek, konfliktów, nie potrafiący uszanować pracy zawodnika.

  Mimo to odwiedzam to miejsce, bo można tu znaleźć też wielu pozytywnych osób, fanów tego sportu z kulturą i szacunkiem do innych, a co do tych cymbałów w większości omijać, starać się ignorować, nie zawsze to oczywiście wychodzi, tak jak i zawodnikom 😉

  Niestety takich zjebanych łbów jest coraz więcej i owszem też staram się ich omijać, bo po co Debilom dać powód do zadowolenia i frajdy  to Tym razem niestety /stety nie wytrzymałem,bo wszystko ma swoje granice.

  Ale tak jak mówisz, jest tutaj też wiele pozytywnych osób.

 33. To było lepsze pokolenie. Teraz mamy pokolenie pizdeczek, co mają problemy dosłownie ze wszystkim i wszystko ich razi i boli :fjedzia:

  No nie do końca, jasne narzekać nie ma co, ale tak jak napisał

  Niestety. Sam Wiem też coś o "nie narzekać" i nie narzekam na każdy ból,bo człowiek by faktycznie codziennie musiał na coś narzekać, ale jeśli czuje, że jednak faktycznie coś może być nie tak, to nie czekam trzy miesiące tylko idę bez narzekania do lekarza.

  Jak coś dolega to się idzie do lekarza a nie się to lekceważy, przykład który podałem był skrajny. W sumie jak się ma 57 lat to nawet z grypą idzie się do lekarza,szczególnie, że miał inne problemy.

 34. Szkoda w chuj- twardy skurwysyn, jak widać aż za bardzo- skończyło się tragedią..

  @baju może jakiś kącik o Trenerze? Może znajdziesz jakieś ciekawostki typu z czego się wzięła jego przygoda z zapasami itp, jakiś życiorys?

 35. Chłop stworzył, bo inaczej nie można tego nazwać, jednego z najlepszych zawodników w historii MMA.

  Na pewno miał duży wpływ na zawodników w tamtym regionie.

  Niech spoczywa w pokoju.

 36. Nigdy nie jest dobry czas by umierać a śmierć zawsze przychodzi za wcześnie.

  Myślę że był wartościowym człowiekiem z zasadami, a takich zawsze szkoda.

  Kabib pewne teraz co jest zrozumiałe zakończy karierę w hołdzie dla zmarłego ojca lub ten ostatni raz wyjdzie do walki z Justinem, wygra dla taty i wtedy zawiesi rękawice na kółek.

 37. Szkoda w chuj- twardy skurwysyn, jak widać aż za bardzo- skończyło się tragedią..

  @baju może jakiś kącik o Trenerze? Może znajdziesz jakieś ciekawostki typu z czego się wzięła jego przygoda z zapasami itp, jakiś życiorys?

  Ołtarzyk mu tutaj zróbcie…

 38. Zapomniałeś napisać coś o polskich dziewczynach …

  oj u nich to temat rzeka. Robicie tą zbiorke na ten ołtarzyk?

 39. Nigdy nie jest dobry czas by umierać a śmierć zawsze przychodzi za wcześnie.

  To fakt, ale jednak śmierć w wieku 57 lat to co najmniej 20 lat za wcześnie, a najdłużej żyjący mężczyzna żył 59 lat dłużej… Szok i wielka strata, ale chociaż zdążył być świadkiem wielkich sukcesów syna…

 40. Ja pierdolę. Umarł człowiek i kręcicie w związku z tym gównoburze komu wolno składać kondolencje, komu nie, kto hipokryta, kto idiota, kto za McGregorem, kto za Nurmagemedovem? Odejdźcie od komputerów, przychlasty cohonesowe! Internet was upośledził społecznie.

 41. Ja pierdolę. Umarł człowiek i kręcicie w związku z tym gównoburze komu wolno składać kondolencje, komu nie, kto hipokryta, kto idiota, kto za McGregorem, kto za Nurmagemedovem? Odejdźcie od komputerów, przychlasty cohonesowe! Internet was upośledził społecznie.

  :deniroclap:

  Piwo dla tego Pana.

 42. O Niepokalana Maryjo, Matko Miłosierdzia, która widziałaś święte Ciało ukochanego Syna Twojego wzniesione na krzyżu, patrzyłaś na ziemię przesiąkniętą Jego Krwią i byłaś obecna przy okrutnej Jego śmierci. Polecamy Ci, Matko Najświętsza, dusze cierpiące w czyśćcu i błagamy, racz wejrzeć na nie okiem miłosierdzia Twojego i uproś im wybawienie z mąk. Dla uproszenia Twej łaski, o Matko Niepokalana, przebaczamy szczerze i serdecznie tym wszystkim, którzy nas obrazili i przez Twoje wstawiennictwo prosimy Jezusa o udzielenie im wszelkiego dobra – łaski i błogosławieństwa w zamian za zło, które nam wyrządzili lub którego nam życzyli. Przez Twoje ręce, o Panno święta, ofiarujemy Bogu ten akt miłości dla uproszenia miłości dla dusz, które poddane są oczyszczeniu. Amen.

  Typie to sa katolickie modly, na muzułmańskie duszyczki nie dzialaja.

 43. Przykro mi to mówić ale ten cały Dagestan to wylegarnia islamskich fanatyków i Nurmagomedovie nie sa zadnym wyjatkiem. My jestesmy dla nich przedstawicielami zgnilego zachodu i oni nasze glowy by widzieli najchętniej obciete.

 44. Przykro mi to mówić ale ten cały Dagestan to wylegarnia islamskich fanatyków i Nurmagomedovie nie sa zadnym wyjatkiem. My jestesmy dla nich przedstawicielami zgnilego zachodu i oni nasze glowy by widzieli najchętniej obciete.

  Przede wszystkim niech spoczywa w pokoju, nie trzeba lubić tego człowieka żeby czuć do niego wielki szacunek, prawdziwy mężczyzna, prawdziwy czlowiek ,

  W odpowiedzi Tobie, spójrz na swój stosunek do nich, to działa w dwie strony, nie warto promować ksenofobi, działanie strachem na inny naród czy rasę to nic innego jak manipulacja i propaganda, to nie jest właściwe  miejsce na takie komentarze, zmarł człowiek i modlitwa za jego duszę byłaby właściwsza, pzdr

 45. Przede wszystkim niech spoczywa w pokoju, nie trzeba lubić tego człowieka żeby czuć do niego wielki szacunek, prawdziwy mężczyzna, prawdziwy czlowiek ,

  W odpowiedzi Tobie, spójrz na swój stosunek do nich, to działa w dwie strony, nie warto promować ksenofobi, działanie strachem na inny naród czy rasę to nic innego jak manipulacja i propaganda, to nie jest właściwe  miejsce na takie komentarze, zmarł człowiek i modlitwa za jego duszę byłaby właściwsza, pzdr

  Ale zajechało Partią Razem…

 46. Przykro mi to mówić ale ten cały Dagestan to wylegarnia islamskich fanatyków i Nurmagomedovie nie sa zadnym wyjatkiem. My jestesmy dla nich przedstawicielami zgnilego zachodu i oni nasze glowy by widzieli najchętniej obciete.

  W pewnym sensie oni też są ofiarami religii / ideologii…

 47. Też mi się wydaje, że kariery nie skończy . Sam mówił, że w chorobie ojca codziennie mocno trenuje, bo ojciec na bank by nie chciał, żeby odpuszczał przez niego.

 48. Ktoś będzie teraz musiał prowadzić klub, ojciec nie żyje, więc Khabib prędzej czy później weźmie się za trenerkę. Kwestia tylko kiedy, pewnie zawalczy jeszcze z Gejczim i potem podejmie decyzję.

 49. Ej serio, nie chcę umniejszać komukolwiek, zwłaszcza chwilę po śmierci. Ale nie rozumiem wypłakiwania sobie oczu nad facetem, trener jak każdy inny. Ilu zasłużonych umiera w ciągu roku i nawet o nich temat nie powstanie, bo nie mają syna, który ma problemy z jedzeniem tiramisu? W marcu zmarł Branko Cikatić, ani słowa na Rocksach.

 50. Ej serio, nie chcę umniejszać komukolwiek, zwłaszcza chwilę po śmierci. Ale nie rozumiem wypłakiwania sobie oczu nad facetem, trener jak każdy inny. Ilu zasłużonych umiera w ciągu roku i nawet o nich temat nie powstanie, bo nie mają syna, który ma problemy z jedzeniem tiramisu? W marcu zmarł Branko Cikatić, ani słowa na Rocksach.

  Connor nie dissował Cikatica :fjedzia:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.