Conor McGregor dotrzymał danej Dustinowi Poirierowi obietnicy i zgodnie z zapowiedziami przekaże pokaźną sumę pieniędzy na fundację charytatywną swojego przeciwnika.

Conor McGregor dotrzymał danego wcześniej słowa i zapowiedział na konferencji prasowej przed galą UFC 257 że, przekaże 500 tysięcy dolarów darowizny na fundację charytatywną Dustina Poiriera, The Good Fight Foundation.

McGregor (22-4 MMA) i Poirier (26-6 MMA) zmierzą się w walce wieczoru sobotniej gali UFC 257. Negocjacje na pojedynek byłych mistrzów wagi lekkiej UFC trwały jednak wiele miesięcy. Kiedy rozmowy pod koniec 2020 roku były w końcu bliskie finalizacji, „Notorious” zapowiedział, że przekażę znaczącą sumę pieniędzy na organizację prowadzona przez Poiriera i jego żonę Jolie, The Good Fight Foundation.

Poirier podczas wczorajszej konferencji prasowej zdradził, że Irlandczyk dotrzymał danego słowa:

„Nie chcę żeby to wyglądało tak, że siedzimy tu i jesteśmy dla siebie zbyt mili i prawimy sobie same komplementy ale chciałem coś powiedzieć. Zespół Conora, McGregor Sport & Entertainment skontaktowała się z moją fundacją i zaczynają proces przekazania tej darowizny. Więc Conor, chcę żebyś wiedział, że pomożesz w tym wielu osobom”.

W rozmowie z portalem MMAJunkie.com, dyrektor McGregor Sports & Entertainment Alan Geraghty potwierdził, że Conor McGregor przekaże darowiznę w wysokości 500 000 $ na rzecz fundacji The Good Fight.

W przeszłości cele charytatywne związane z fundacją „Diamentowego” Poiriera obejmowały między innymi budowę studni wodnych w sierocińcu i szkole w Ugandzie, budowę placu zabaw dla dzieci ze specjalnymi potrzebami, dostarczenie plecaków dla ponad 500 uczniów.

Więcej o fundacji przeczytacie poniżej:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.