Cody Garbrandt po powrocie na zwycięskie tory w kategorii koguciej UFC chciałby spróbować swoich sił w niższej dywizji wagowej i to w pojedynku z mistrzem. „No Love” w wywiadzie dla ESPN stwierdził, że chce pojedynku ze świeżo upieczonym posiadaczem tytułu mistrzowskiego UFC, Deivesonem Figueiredo.

Z tego co wiem, nie mam jeszcze na ten pojedynek umowy. Cały czas czekam na wieści o rozmowach Aliego z Daną, Seanem i Mickiem. Od jakiegoś czasu wspominam o zejściu do kategorii muszej. Rozmawialiśmy o tym przed walką z Assuncao. Czuję, że to dobry moment. Nadal jestem młodym zawodnikiem, mam tylko 29 lat. Mogę zejść do kategorii muszej, wygrać tam tytuł mistrzowski, a potem wrócić do kategorii koguciej i bić się z najlepszymi.

Rozmawiałem z Daną kiedy był na „Fight Island”. Powiedział, że będzie pracował nad tym zestawieniem i porozmawia na ten temat z Alim i moim trenerami, Markiem Henrym i ludźmi z Sacramento. Taki jest plan. Przed chwilą trenowałem, ważę około 145 funtów. Limit kategorii muszej jest do zrobienia. Nie tnę wagi tak naprawdę do kategorii koguciej. Sprawdzam wagę podczas przygotowań, dbam o nią na tydzień przed walką. Wielu z tych gości ścina sporo kilogramów do zrobienia limitu.

Figueiredo to świetny zawodnik. Jest twardy. Wszyscy są twardzi w UFC. Ma wiele dziur w obronie, które wykorzystam. Joe zranił go w pierwszej walce. Jest dobry w parterze, ma dobre BJJ, ale moje umiejętności zapaśnicze i BJJ są prawdopodobnie często niedoceniane, bo nigdy ich nie używam.

Dla  byłego mistrza kategorii koguciej, Garbrandta (12-3 MMA), wygrana z Assuncao była pierwszym triumfem od grudnia 2016 roku, kiedy to zdobył pas mistrzowski w pojedynku z Dominickiem Cruzem. Potem zawodnik przegrał trzy razy z rzędu przez KO/TKO – z TJ Dillashawem (dwukrotnie) i Pedro Munhozem.

13 KOMENTARZE

  1. Czyli łysa szuja jednak chce zamknąć tę dywizję. Jak Cody wygra i wraca wagę wyżej to można zamykać, bo tam nie będzie komu walczyć. :razz:ociesznymirek:

  2. Nie chce mi się tego czytać, chodzi mu o  Petr Yan?  Też bym chętnie obejrzal jak Piotrek go masakruje

    Czy Cody jest masochistą?

  3. Tak poważnie to jeśli Figueiredo trafi – a trafi na pewno – to ze szklanego Garbrandta nie będzie co zbierać. Zbijanie kolejnych 10 funtów na pewno też nie pomoże. Brazol może długo dzierżyć tron muszej według mnie, a skalp na Codym byłby na pewno cenny, więc jestem za tym pojedynkiem.

  4. Skoczę na chwilę do muszej, potem wrócę, potem do ciężkiej, potem do boksu, potem do monopolowego, potem do tańca z gwiazdami i potem skończę karierę, ale tylko na rok.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.